![Наскільки важлива для росіян газова станція в Суджі: економіст пояснив її роль](https://thumbor.my.ua/A78lKAmJwaqrLS6KvTlXGidAsaM=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F2b92b485b278f9c7e4e1c8e629b5beb8.jpg)
Наскільки важлива для росіян газова станція в Суджі: економіст пояснив її роль
Про це 24 Каналу розповів економість, виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин, зауваживши, що словаки запропонували підписати угоду з Росією, однак для прокачки газу, закупленому в інших країнах. Саме він мав би йти українською газотранспортною системою.
Наскільки важлива для росіян газова станція в Суджі
За словами економіста, в результаті обстрілів Росії по газовимірювальній станції в Суджі, було потрапляння в адміністративний будинок, саме ж обладнання начебто не постраждало. Це підтверджується тим, що загальний обсяг прокачування газу зменшився лише на 7%, що є контрактною особливістю. Тобто сама система продовжує працювати.
Вхід в українську газотранспортну систему відбувався в довоєнні часи з двох місць: через Луганську область, яка є непідконтрольна Україні, та Суджу. По суті, Суджа, на сьогодні, є єдиною точкою конекту газотранспортної системи Росії з транзитною трубою України,
– пояснив Пендзин.
Саме тому цей газопровід є єдиним, який зараз забезпечує транзитну діяльність країни-агресорки. Зараз залишається важливе питання, що буде з цим газопроводом до кінця 2024 року. Україна має контрактні зобов'язання з європейцями та російським "Газпромом", який точно не буде продовжуватись.
План Словаччини
За словами економіста, словаки запропонували створити газовий консорціум в Європі, який підпише угоду з російським "Газпромом", на прокачку не російського газу, а азербайджанського та туркменського. Передача цього газу має здійснюватись в Суджі.
Тобто українською газотранспортною системою до кінця 2024 року має йти газ не російський, а угорський та словацький, куплений в Туркменістані та Азербайджані. Ці дві країни будуть заміняти російський газ на своїх кордонах.
Є фізична прокачка, а є документальне оформлення. Формально в Україні років 6 є так званий віртуальний реверс, тобто ніби ми прокачуємо газ в Європу і звідти беремо. Насправді ж ми беремо газ з російської труби. Так хочуть зробити і словаки,
– зауважив Пендзин.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)