Кіт у мішку: які хвороби ви можете принести в дім, купивши або підібравши тварину на вулиці
Кіт у мішку: які хвороби ви можете принести в дім, купивши або підібравши тварину на вулиці

Кіт у мішку: які хвороби ви можете принести в дім, купивши або підібравши тварину на вулиці

Якщо ви вирішили завести кота, кішку або кошеня, підібравши його на вулиці, купивши з рук або взявши за оголошенням, зробіть кілька простих кроків, щоб ваш новий улюбленець приносив вам тільки радість.

Спонтанна купівля дорослого кота/кішки або кошеняти на пташиному ринку чи з рук у бабусі на тротуарі може обернутися несподіваними та далеко не завжди приємними наслідками, якщо продавець трапився недобросовісний і не одразу розповів усю правду про тварину. Про свій досвід Фокусу розповіла читачка Олена, яка придбала тварину з рук і за ті кілька місяців, що кошеня живе в її домі, вже не один раз відвідувала ветклініку. На що ж варто звернути увагу і з якими проблемами можна зіткнутися, вирішивши ощасливити тварину і подарувати їй дім?

"Коли ми з донькою, вирішивши просто пройтися повз пташиний ринок, побачили це кошеня, то закохалися в нього з першого погляду. Продавчиня, жінка похилого віку, переконувала, що тварина абсолютно здорова, і жодних проблем у неї немає. Проблеми почалися в нас, коли ми принесли його додому", — розповідає вона.

Спочатку у Маркіза (назвемо його так) почали сльозитися очі, через що довелося купити для нього спеціальні краплі у ветаптеці. Також щодня необхідно було відчищати від кірочок приплюснутий носик (особливість породи).

Далі більше — у нього одразу ж проявилися проблеми зі шлунково-кишковим трактом, через що він мав труднощі з випорожненням, аж до діареї, і страждав від метеоризму з усіма наслідками, що з цього випливають. Проблему вдалося вирішити тільки після курсу пробіотиків і підбору правильного корму за допомогою фахівців.

Паралельно з'ясувалося, що кошеня заражене глистами, тож наступним кроком стала обробка проти гельмінтів за допомогою пігулок і спеціальних крапель на холку.

"Вишенькою на торті став вушний кліщ, який ніяк не проявляв себе чотири місяці, а на п'ятий виявився тільки після того, як кошеня почало чесати вухо, а стара кішка, яка живе в нас 12 років, постійно трусила головою, чесала вушка, стала надто активна і нервова", — продовжила власниця тварин.

Похід до ветеринара з нею показав наявність величезної кількості кліщів у вушній кірці. За словами лікаря, це – подарунок від нового улюбленця, оскільки інкубаційний період може тривати кілька місяців, і тільки потім проявляються перші симптоми. Зараз і кошеня, і доросла кішка проходять лікування за допомогою промивання вух і лікування спеціальною маззю, прописаною ветеринаром.

Незважаючи на всі проблеми, з якими зіткнулася після появи Маркіза, Олена впевнена, що дати притулок безпритульній або покинутій тварині, купивши її з рук або підібравши на вулиці, — це найкраще, що можна зробити для неї. Просто варто підійти до цього питання з усією відповідальністю й одразу попередити всі проблеми, просто проконсультувавшись із ветеринаром.

Похід до ветеринара врятує вас і вашого улюбленця від багатьох проблем
Фото: freepik

Як не повторити помилки?

Беручи кошеня в притулку або підібравши його на вулиці, необхідно не відкладати з ним похід до ветеринара для профілактичного огляду. Якщо тварина здорова — прекрасно, але якщо у неї є якісь проблеми, то лікар допоможе виявити їх і не запустити. Будьте готові до того, що доведеться витратитися на УЗД тварини та лабораторні аналізи, але тільки так можна виявити певні захворювання, які поки що ніяк себе не проявляють (той же вушний кліщ).

Лабораторні аналізи та ретельний огляд у ветклініці допоможе виявити приховані проблеми
Фото: Freepik

Запорукою гарного розвитку тварини є правильний підбір корму. Навіть якщо кіт, кішка або кошеня підібрані на вулиці, це не означає, що їх варто годувати "людською" їжею. Збалансований корм з необхідними вітамінами і мікроелементами допоможе зміцнити здоров'я тварини і задати їй правильний "вектор" зростання і фізичного розвитку. Які продукти не можна давати кішкам, ми вже розповідали.

Які ще приховані захворювання і проблеми зі здоров'ям можуть бути у кішок?

Ресурс ASPCA перерахував захворювання, які найчастіше трапляються у кішок. Одні з них можна визначити візуально, а для виявлення інших доведеться повезти тварину до ветклініки.

Рак

Рак — це клас захворювань, за яких клітини ростуть неконтрольовано, проникають у навколишні тканини і можуть поширюватися на інші ділянки тіла. Як і у людей, у кішок можуть бути різні види раку. Захворювання може бути локалізованим (обмеженим однією областю, як пухлина) або генералізованим (поширеним по всьому тілу).

Діабет

Діабет у кішок — це складне захворювання, викликане або нестачею гормону інсуліну, або неадекватною реакцією на інсулін. Після того як кішка поїсть, її травна система розщеплює їжу на різні компоненти, включаючи глюкозу, яка переноситься в її клітини інсуліном. Коли кішка не виробляє інсулін або не може його нормально використовувати, рівень цукру в її крові підвищується. Результатом є гіперглікемія, яка, якщо її не лікувати, може викликати безліч складних проблем зі здоров'ям у кішки.

Вірус імунодефіциту кішок (ВІК)

У кішок, інфікованих вірусом імунодефіциту кішок (ВІК), симптоми можуть проявитися тільки через кілька років після початкового зараження. Хоча вірус діє повільно, імунна система кішки сильно слабшає, щойно хвороба заволодіває нею. Це робить кішку сприйнятливою до різних вторинних інфекцій. Інфіковані кішки, які отримують підтримуючу медичну допомогу і утримуються в приміщенні без стресу, можуть жити відносно комфортним життям протягом місяців або років, перш ніж хвороба досягне хронічної стадії.

Вірус лейкемії кішок (FelV)

Вперше виявлений у 1960-х роках, вірус лейкемії кішок являє собою РНК-ретровірус, що передається, який може серйозно пригнічувати імунну систему кішки. Це одна з найбільш часто діагностованих причин захворювань і смерті домашніх кішок. Оскільки вірус не завжди відразу проявляє симптоми, будь-яку нову кішку, що потрапляє в будинок, і будь-яку хвору кішку слід перевірити на FeLV.

Серцевий черв'як

Серцевий черв'як, що поширюється інфікованими комарами, все частіше визнається основною причиною проблем зі здоров'ям у домашніх кішок. Кішки є нетиповими господарями серцевих черв'яків. Незважаючи на свою назву, серцевий черв'як насамперед спричиняє захворювання легенів у кішок. Це важлива проблема для будь-якого власника кішки, що живе в районах, густонаселених комарами, і профілактику слід обговорити з ветеринаром.

Синдром висотного будинку

Багато власників домашніх тварин з нетерпінням відкривають вікна, щоб насолодитися погодою в літні місяці. На жаль, незахищені вікна становлять реальну небезпеку для котів, які падають з них так часто, що у ветеринарів є назва для цієї скарги — синдром висотного будинку. Падіння можуть призвести до роздроблених щелеп, проколотих легень, переломів кінцівок і таза — і навіть смерті.

Сказ

Сказ — це вірусне захворювання, яке вражає головний і спинний мозок усіх ссавців, включно з кішками, собаками і людьми. Це захворювання, якому можна запобігти, було зареєстровано в усіх штатах, крім Гаваїв. Недарма саме слово "сказ" викликає в людей страх — щойно з'являються симптоми, сказ майже на 100% смертельний.

Стригучий лишай

Хоча назва свідчить про протилежне, стригучий лишай викликається зовсім не хробаком, а грибком, який може вражати шкіру, волосся і нігті. Це дуже заразне захворювання, яке нерідко трапляється у кішок, може призводити до появи плямистих, круглих ділянок випадіння шерсті з центральними червоними кільцями. Також відоме як дерматофітія, стригучий лишай часто передається іншим домашнім тваринам у будинку, а також людям.

Інфекції верхніх дихальних шляхів

Верхні дихальні шляхи кішки — ніс, горло і ділянка навколоносових пазух — схильні до інфекцій, що спричиняються різними вірусами і бактеріями.

Глисти

У кішок можуть бути різні кишкові паразити, включно з тими, яких зазвичай називають "глистами". Зараження кишковими глистами може викликати різні симптоми. Іноді у кішок не спостерігається ніяких зовнішніх ознак інфекції, і зараження може залишитися непоміченим, незважаючи на те, що являє собою потенційно серйозну проблему для здоров'я. Деякі котячі паразитичні черв'яки також становлять небезпеку для здоров'я людини.

Раніше Фокус писав про найкрасивіші і найбільш непропорційні породи кішок з точки зору золотого перетину.

Джерело матеріала
loader
loader