Суд зобов'язав ТЦК повторно розглянути заяву чоловіка про відстрочку: у чому причина
Суд зобов'язав ТЦК повторно розглянути заяву чоловіка про відстрочку: у чому причина

Суд зобов'язав ТЦК повторно розглянути заяву чоловіка про відстрочку: у чому причина

За словами журналістів, чоловік двічі звернувся до суду, щоб довести, що має право на відстрочку від призову в армію.

Суд змусив ТЦК повторно розглянути заяву про надання відстрочки чоловікові, який виховує дитину з інвалідністю. Про це пише Судово-юридична газета.

Повідомляється, що чоловік звернувся до суду з позовом до ТЦК, у якому просив визнати протиправною бездіяльність військовослужбовців, які не надали йому відстрочку як військовозобов'язаному, що виховує дитину з інвалідністю.

Важливо Втрата військового квитка або посвідчення офіцера: у ТЦК пояснили, як правильно діяти

У матеріалі йдеться, що рішенням Хмельницького окружного адміністративного суду в задоволенні було відмовлено. Цей суд встановив, що до заяви було надано копію паспорта та ідентифікаційного коду, копію свідоцтва про отримання державної допомоги на дітей з інвалідністю віком до 18 років, висновок ЛКК, копію свідоцтва про шлюб, свідоцтво про народження сина.

Щоправда, як повідомляється, позивачу було відмовлено в наданні відстрочки через відсутність копії військово-облікового документа та копії медичного висновку дитини з інвалідністю. Хмельницький окружний адміністративний суд дійшов висновку про необґрунтованість позовних вимог та відсутність правових підстав їх задоволення.

Тоді, за словами журналістів, чоловік звернувся до апеляційного суду. Уже там заявили, що в ТЦК не підтвердили, що позивач ухилявся від постановки на військовий облік.

При цьому, як пише видання, позивач зазначив, що його військовий квиток вилучено представниками РТЦК і додано до папки з особовою справою без пояснень. У ТЦК на вимогу апеляційного суду підтвердили, що чоловік дійсно перебував на військовому обліку, але на військову службу за призовом під час мобілізації не призивався.

Зазначається, що в апеляційному суді також заявили, що Положення щодо медичного висновку дитини з інвалідністю, затверджене постановою Кабміну, і на яке посилалися ТЦК та суд першої інстанції, не є нормативно-правовим актом. Воно не визначає перелік документів, що підтверджують статус людини з інвалідністю.

Нагадаємо, адвокат розповіла, за що ТЦК можуть штрафувати військовозобов'язаних. За словами Олени Карнаух-Голодняк, найчастіше сьогодні громадян штрафують за те, що вони порушують правила обліку. Водночас із 34 справ у судовому реєстрі, 30 завершилися на користь позивачів.

Теги за темою
Україна війна Збройні сили України українці
Джерело матеріала
loader
loader