Точна дата відновлення доступу до бази невідома. Її закрили для адресного розміщення державного та регіонального замовлень.
Відсьогодні доступ абітурієнтів до Єдиної державної електронної бази з питань освіти закривають на невизначений термін. Про це йдеться у попередженні на сайті ЄДЕБО.
Як зазначається, причиною закриття доступу до бази є проведення підготовчих робіт та виконання алгоритму адресного розміщення державного та регіонального замовлень.
"Інформуємо, що у зв'язку з проведенням підготовчих робіт і виконанням алгоритму адресного розміщення державного та регіонального замовлення в 2024 році (для вступників на основі повної загальної середньої освіти та НРК5) з 18:00 02.08.2024 до моменту розміщення рекомендацій буде тимчасово відсутній доступ до ЄДЕБО, сайту Вступу та електронних кабінетів вступників для здобуття вищої освіти", – йдеться у повідомленні.
Наразі вступники залишаються без можливості оперативно відстежувати процес подачі своїх заяв до вищих навчальних закладів, тобто подати чи змінити свої заяви, переглянути їхній статус та отримати іншу інформацію через свої електронні кабінети.
Що таке ЄДЕБО
Єдина державна електронна база з питань освіти забезпечує інформаційне супроводження вступної кампанії до закладів вищої освіти. Заклади освіти використовують дані ЄДЕБО для виготовлення студентських (учнівських) квитків державного зразка. Виготовлення документів про вищу та професійну (професійно-технічну) освіту також відбувається на підставі даних Єдиної державної електронної бази з питань освіти.
База з питань освіти містить інформацію про всі навчальні заклади країни, програми навчання, студентів, випускників тощо та служить платформою для взаємодії між абітурієнтами, навчальними закладами та державними органами.
Власником Єдиної державної електронної бази з питань освіти є держава, розпорядником – Міністерство освіти і науки України, а технічним адміністратором – державне підприємство "Інфоресурс".
Станом на 1 січня 2024 року до Єдиної державної електронної бази з питань освіти було підключено:
- 904 заклади вищої, фахової передвищої, післядипломної освіти, наукових інститутів (установ), що є юридичними особами, та 536 їх відокремлених структурних підрозділів;
- 939 закладів професійної (професійно-технічної) освіти, що є юридичними особами, та 53 їх відокремлених структурних підрозділи;
- 273 інших закладів, що є юридичними особами і надають професійну (професійно-технічну) освіту або здійснюють професійно-технічне навчання, та 16 їх відокремлених структурних підрозділів;
- 1986 обласних, районних, місцевих органів управління у сфері освіти.
Нагадаємо, 31 липня в Україні завершився прийом заяв для вступу на бакалавра на основі повної загальної середньої освіти. Загалом до Єдиної державної електронної бази з питань освіти абітурієнти подали 712 817 заяв на вступ.
Міністр освіти України Оксен Лісовий 2 серпня повідомив, що майже 200 тисяч чоловіків призовного віку вступають до вищих навчальних закладів для фіктивного навчання.