"Освітні втрати": українські школярі відстають від програми на два роки, — Лісовий
"Освітні втрати": українські школярі відстають від програми на два роки, — Лісовий

"Освітні втрати": українські школярі відстають від програми на два роки, — Лісовий

За словами міністра освіти і науки, необхідно зробити так, щоб якомога більше школярів отримували знання за партами, а не дистанційно, адже це призводить до колосальних наслідків.

Необхідно, щоб в Україні якомога більше дітей отримали доступ до очної освіти. Про це в ефірі телемарафону заявив міністр освіти і науки України Оксен Лісовий.

За його словами, у відомства є плани повернути до навчання в школах за партами половину з 600 тисяч учнів, які станом на кінець навчального року 2023/2024 здобували знання дистанційно.

"Сьогодні ми маємо колосальні освітні втрати. Багато з тих, хто цікавиться освітою, чули цей термін, а хто не чув, прокоментую це так. Дитина у восьмому класі володіє академічними знаннями на рівні шостого класу", — заявив Оксен Лісовий.

До війни в Україні існувала одна категорія школярів, продовжує міністр, однак сьогодні таких груп значно більше. Зокрема:

  • діти, які перебувають у міграції через війну;
  • ВПО, які виїхали з прифронтових або окупованих територій, але продовжують проживати в Україні;
  • діти, які продовжують жити на прифронтових територіях;
  • учні, які проживають на землях, що тимчасово захопила Росія.

У зв'язку з цим у Міністерстві освіти і науки вважають, що необхідно створити спеціальні умови навчання. Зокрема для цього і було створено наказ №850, у якому йдеться про можливе скасування дистанційного навчання для дітей із числа внутрішньо переміщених осіб.

Очільник відомства стверджує, що він був створений для того, щоб профілізувати освіту для кожної з вище перерахованих категорій. Щоб зробити її максимально якісною.

"Подолати освітні втрати та інші втрати. Тому що є втрати в психоемоційному розвитку дітей, у формуванні вольових якостей, втрати в здоров'ї через тривале перебування без фізичної активності в онлайн-освіті. Багато поганих речей, які позначаться на успішності наших громадян у майбутньому", — заявив Оксен Лісовий.

При цьому безумовно, вихід на офлайн-навчання передбачає створення всіх умов безпеки для школярів. На прифронтових територіях це передбачає будівництво потужних укриттів. Тих дітей, які не зможуть вийти на очне навчання, мають забезпечити спеціальними ґаджетами, які дадуть змогу якісно продовжувати знання.

Нагадаємо, 24 липня повідомлялося, що мер Львова Андрій Садовий розкритикував Кабмін через тривалість навчання у школах. За його словами, місто виконає розпорядження центральної влади, але зауважив, що демократія та децентралізація в Україні програла.

Теги за темою
Діти Школа Освіта
Джерело матеріала
loader
loader