У Львові суд обрав запобіжний захід 18-річному жителю Дніпра, якого підозрюють в убивстві мовознавиці Ірини Фаріон. Про це повідомляє Офіс генерального прокурора.
Суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без права внесення застави на два місяці. Підозрюваний перебуватиме у слідчому ізоляторі до 22 вересня 2024 року.
Такий запобіжний захід пропонували прокурори.
Під час засідання суду адвокат підозрюваного хлопця наполягав на тому, що немає переконливих доказів причетності його підзахисного до злочину, і просив про цілодобовий домашній арешт з носінням засобу електронного контролю.
В Офісі генерального прокурора уточнили, що 18-річному мешканцю м. Дніпра інкримінують ст. 115 Кримінального кодексу України (умисне вбивство).
25 липня у Дніпрі затримали розшукуваного у справі вбивства громадської діячки та мовознавиці Ірини Фаріон. Міністр внутрішніх справ Ігор Клименко уточнив, що він є мешканцем Дніпра.
Напередодні, 24 липня ввечері, російські телеграм-канали опублікували відео нібито вбивства Фаріон. Як ідеться у відео, відповідальність за вбивство бере на себе «український автономний революційний расист». Фрагменту з нібито вбивством передує майже трихвилинний «Маніфест українського революційного расиста». При цьому на оприлюдненому ролику є водяний знак російських неонацистів NS/WP. За даними «Радіо Свобода», в середовищі російських ультраправих багато хто переконаний, що NS/WP — це проєкт російських спецслужб.
19 липня у Львові на вулиці Масарика скоїли замах на Ірину Фаріон. Нападник вистрілив мовознавиці та політикині у скроню. Лікарі намагалися зробити все можливе, але врятувати Фаріон не вдалося.
Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко повідомив, що напад на Ірину Фаріон кваліфіковано як замах на умисне вбивство. За його словами, основні версії, які розглядають: особиста неприязнь, громадсько-політична діяльність пані Фаріон. Не виключають, що вбивство має замовний характер.
Сусіди розповіли правоохоронцям, що підозрілий чоловік років 20 кілька тижнів вистежував жінку біля її будинку.
Читайте також:
- Медіа не мали розкривати дані підозрюваного у вбивстві Фаріон, — медіаюристи та медіаексперти
- Для чого поліції зливати фото підозрюваного у вбивстві Фаріон?
Фото: Офіс генерального прокурора
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.