Під час погоджувальної ради посеред пленарного дня, 23 липня, депутати вирішили, що Верховна Рада цього тижня не працюватиме, а збереться вже у серпні, повідомив парламентар з «Голосу» Ярослав Железняк. Поки відбувалася нарада, частина депутатівблокували трибуну, вимагаючи прийняти законопроєкт про заборону в Україні УПЦ МП.
«Ну вже офіційно Рада розійшлася до серпня», – зазначив Железняк.
Ще один депутат з «Голосу» Роман Лозинський назвав таке рішення ганьбою. Він зазначив, що у залі сьогодні було понад 226 народних депутатів, які готові були голосувати.
«З добрих новин. Наразі в парламенті єдність – жодних голосувань, поки не буде розглянуто заборону московських попів. І ми блокуватимемо трибуну на наступних засіданнях, якщо першим питанням не буде заборона РПЦ!», – додав Лозинський.
Своєю чергою депутат з «Європейської солідарності» Олексій Гончаренко вказав, що наступне засідання Ради «починаємо з законопроєкту про заборону московської церкви». За його словами, фракція «Слуга народу» має пропозицію щодо двох правок до відповідного документу.
«Комітет їх розгляне, а потім винесе законопроєкт на голосування. І наступне засідання почнеться саме з цього законопроєкту», – додав Гончаренко.
Нагадаємо, 19 жовтня Верховна Рада підтримала в першому читанні урядовий законопроєкт №8371, що пропонує не допускати діяльності в Україні релігійних організацій, афілійованих із Російською православною церквою. При цьому 72 народних депутати не взяли участі у голосуванні за пропозицію уряду, хоча були присутні на засіданні 19 жовтня та голосували за інші законопроєкти.
Після того, як законопроєкт проголосували у першому читанні, ексзаступник міністра інформаційної політики Дмитро Золотухін писав, що лобістам інтересів Московського патріархату платять за годину 1400 доларів. За його словами, виплати йдуть з коштів ексдепутата Вадима Новинського. Водночас українські ЗМІ писали, що завадити ВРУ заборонити діяльність УПЦ МП мав відомий американський лобіст Вільям Берк-Вайт.
Законопроєкт «про заборону УПЦ МП» виглядав, м’яко кажучи, не як скальпель, а як мішок прострочених антибіотиків. А його наступна редакція — «виправлена й доповнена» під тиском обставин, «західних партнерів» і майбутніх змін у світовій політиці — може виявитися схожою на протокол паліативної допомоги. Чи означає це, що УПЦ Московського патріархату вдасться уникнути заборони, розбирається Катерина Щоткіна в статті «Адвокат диякона».