Угорщина ледве встигла вступити у шестимісячний термін головування у Раді ЄС, як прем'єр-міністр Віктор Орбан відлетів із так званою «миротворчою місією».
Заскочивши до Києва, він запропонував президентові України погодитись на негайне припинення вогню з Росією.
Потім він вирушив до Москви на ще одну дружню зустріч із Путіним, сумно повторивши розповідь російського лідера про те, що Європа розпалює війну; а звідти до Пекіна.
«Кількість країн, які можуть говорити з обома сторонами, що воюють, зменшується», — сказав Орбан.
Більшість членів ЄС не хочуть мати нічого спільного з угорським другом Путіна — і ясно дали зрозуміти, що він, звісно, не говорив від їхнього імені у Києві, Москві чи Пекіні.
Єдине відповідне порівняння для самопроголошеної «місії миру 3.0» Орбана — це щедрі пропозиції Беніто Муссоліні виступити арбітром мирних переговорів між Адольфом Гітлером — його партнером з Пакту стали — і Великобританією та Францією у 1939 році.
Дуче попросив свого міністра закордонних справ і зятя графа Галеаццо Чіано очолити цю фарсову акцію, у той час як Великобританія і Франція були поставлені перед фактом, що відбувся, і суворо прочитані лекції про те, що «справжній мир» неможливий, якщо вони наполягатимуть на відновленні , Чехословаччини та Польщі.
Щоправда, Орбан, можливо, не зайшов так далеко, щоб висунути безкомпромісну пропозицію «території в обмін на мир», але він також не доклав жодних зусиль, щоб дистанціюватися від заяви Путіна після зустрічі, повторивши вимогу Кремля.
Джерело: politico .
Читайте також:
Наслідки для України та Європи від головування Угорщини у ЄС: головні погрози.
Ризик нової війни: де назріває ескалація, невтішний прогноз експерта.
Підсумок дебатів – «катастрофа» для Байдена: демократи шукають заміну.