Нововведення, які не прижились: найбезглуздіші функції смартфонів
Нововведення, які не прижились: найбезглуздіші функції смартфонів

Нововведення, які не прижились: найбезглуздіші функції смартфонів

Конкуренція на ринку смартфонів загострюється з кожним роком, а темпи виробництва продовжують зростати - сьогодні їх диктує розвиток штучного інтелекту. Втім, якщо у найближчому майбутньому переважній більшості нововведень користувачі завдячуватимуть саме ШІ, то ще декілька років тому виробники смартфонів дивували зовсім непередбачуваними функціями. 

Зайві додатки та непопулярні можливості

Ще з десяток років тому обовʼязковим атрибутом будь-якого мобільного телефона були власні вбудовані ігри та програми, яких неможливо було позбутися та видалити. Зазвичай вони рідко потрібні користувачам, тож сприймаються як непотрібні і часто ігноруються. Тим більше, що з настанням ери смартфонів зʼявилася можливість наповнити пристрій за власними потребами - геймери завантажували власні ігри, інтернет-користувачі обирали альтернативні браузери, а нові казино України пропонували мобільні додатки для шанувальників азартних ігор.

Характерно, що зайве ПО не так давно втратило свою актуальність та у свій час зустрічалось практично у кожного великого виробника. Зрештою, вони ж грішили і низкою інших непотрібних функцій:

  • Розпізнавання усмішки на фото (Samsung Galaxy S3);
  • Можливість зміни голосу під час розмов (Asus ROG Phone 2);
  • Низка режимів для камер, які залишалися без уваги (Huawei P-серії).

Всі вони були або ж недосконалими, або ж працювали з порушенням, а тому виявилися непотрібними. Втім, деякі перероджувалися. Так, наприклад, сканер сітківки ока у Samsung Galaxy S8 фактично став попередником Face ID, а сканер серцебиття знайшов своє втілення у фітнес-браслетах. 

Нововведення, які не прижились: найбезглуздіші функції смартфонів - Фото 1

Особливості навігації

В усі часи виробники смартфонів намагатися зробити чергову модель оригінальною та такою, яка б вигідно відрізнялась від конкурентів. Такий підхід досі залишається актуальним, проте проблема полягає у тому, що все найнеобхідніше, здається, вже придумано, тому деякі нововведення стають відверто непотрібними.

До таких, наприклад, можна віднести функцію 3D-touch, яка мала на меті розширити способи взаємодії з iPhone, але через невелику популярність Apple припинила її використання, замінивши на Haptic Touch. Вона дозволяла виконувати різні дії, натискаючи на екран з різною силою, проте виявилася просто незручною. 

Широкого поширення не набула і можливість керувати власним смартфоном за допомогою жестів - її у свій час пропонували такі моделі як LG G8 ThinQ або ж Samsung Galaxy S4. Це виглядає ефектно, але в реальному житті така функція часто працює неточно і є складною у використанні, тому вона не набула популярності. Втім, розробники не полишають подарувати їй друге життя - нещодавно Apple анонсував можливість управління iPhone за допомогою зору.

Джерело матеріала
loader
loader