Два тижні тому Apple представила нове покоління MacBook Pro – комп’ютери отримали чіпи M4 Pro та M4 Max. Але в ході анонсу компанія не повідомила, що ще одним нововведенням стали якісніші дисплеї на квантових точках. Apple досі встановлює на MacBook РК-екрани IPS, хай і якісніші, ніж на більшості інших ноутбуків. Виробник вказує, що в них використовується вдосконалене підсвічування miniLED – невеликі світлодіоди, які дозволяють локально освітлювати або затемнювати ділянки екрана. Іншими словами, базова технологія для цих дисплеїв не змінюється досить давно, але вдалося досягти помітного покращення яскравості та контрастності.
У попередніх моделях MacBook Pro на процесорах серії Apple M використовувалася червона фосфорна плівка KSF, яка забезпечує з підсвічуванням miniLED ширшу колірну гаму, ніж це можливо. Це досить ефективне рішення, але не настільки, наскільки ефективними є квантові точки, які, за словами аналітика в області дисплеїв Росса Янга (Ross Young), без гучних анонсів дебютували в MacBook Pro з процесорами M4. У коментарях до його повідомлення в соцмережі X користувачі додали, що зросла і швидкість відгуку дисплеїв на комп’ютерах нового покоління.
Технологія квантових точок існує досить давно, але Apple не поспішала впроваджувати її, тому що квантові точки попередніх поколінь проводилися з використанням кадмію. Компанія ще в 2015 році повідомила, що не бажає використовувати його — Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила, що для людини це канцероген, а переробка та утилізація електроніки, що містить кадмій, небезпечні.