Російські терористи прагнуть не лише знищити українську енергосистему, але й дискредитувати дії влади для подолання кризи в енергетиці і підготовки до наступного осінньо-зимового періоду. Для цього ворог розповсюджує ІПСО, яке може стати на заваді розбудови атомної енергетики.
У Міністерстві енергетики повідомили, що у ЗМІ та на сторінках псевдоекспертів ширяться замовні статті та дописи про те, що влада планує спрямовувати кошти на тривале будівництво атомних блоків і нічого не побудує у підсумку. При цьому стверджується, що замість розвитку атомної енергетики потрібно впроваджувати газову генерацію. Це у Міненерго назвали ворожим ІПСО.
"Наголошуємо, розвиток атомної і розподіленої генерації – це важливі паралельні процеси, які не впливають один на одного, і ми розвиваємо ці напрямки одночасно. Нарощування потужностей розподіленої генерації електроенергії має важливе значення для забезпечення термінових потреб споживачів. Нам дуже потрібна розподілена генерація: газотурбінні і газопоршневі установки, зелена генерація", – наголосили у міністерстві, зазначивши, що український уряд продовжує працювати над такими швидкими рішеннями.
При цьому для реалізації довгострокових проєктів і енергетичної стабільності України необхідно розвивати і атомну генерацію. Саме тому ворог активізував свої вкиди перед голосуванням у Верховній Раді за законопроєкт про добудову 3 і 4 енергоблоків на Хмельницькій АЕС, що вже підтримав парламентський Комітет з питань енергетики.
Слід зазначити, що один з блоків готовий вже на 80% – його будівництво може бути завершене за 2,5-3 роки. Після його підключення енергосистема отримала б додаткову генерацію 1100 МВт потужності – у цьому випадку відключення електроенергії для населення вдалося б звести до мінімуму або ж навіть нанівець.
"Наразі утримувати енергосистему та не допустити тотального блекауту в дуже складній ситуації вдається завдяки роботі атомних станцій, і коли з капітального ремонту виводять атомні блоки, це одразу відчутно – графіки відключень стають більш легкими. Ворог дуже сильно був інтегрований у нашу енергетичну сферу і точно знає, що базова атомна генерація в нашій енергетичній системі – це наша сила, завдяки якій є світло (вона стабільно покриває близько 50% потреби в електроенергії)", – додали у Міністерстві енергетики.
Зазначається, що окупація Запорізької АЕС сильно вдарила по енергетичній незалежності України – ця станція виробляла майже половину усієї української атомної енергії. Втім енергосистема вистояла, а ситуація лишилася стабільною, завдяки чому, хоча й з виключеннями, але українці мають світло в оселях.
Крім того, поширюється і фейк про те штучність кризи в енергетичній системі України – мовляв, українцям спеціально не дають світла, аби продати електроенергію за кордон, аби заробити на цьому. Насправді ж наразі електроенергія не експортується, а єдиною причиною критичної ситуації в енергетиці та обмежень є російська агресія. А стабілізаційні відключення електроенергії застосовуються лише для того, щоб зберегти енергосистему працюючою.
Раніше OBOZ.UA вже писав, останніми днями в Україні зростає тривалість відключень електроенергії для населення. Це відбувається не лише через нищення російськими терористами української енергетичної інфраструктури, але й через збільшення споживання, зменшення обсягів імпорту струму з Європи та ремонтні роботи на вітчизняних електростанціях.
Только проверенная информация у нас в Telegram-канале OBOZ.UA и в Viber. Не ведитесь на фейки!
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!