Українці можуть значно зменшити платіжки за світло: у Yasno дали поради
Українці можуть значно зменшити платіжки за світло: у Yasno дали поради

Українці можуть значно зменшити платіжки за світло: у Yasno дали поради

У Yasno підказали українцям як менше платити за електрику.

Як передає "Хвиля", про це розповів генеральний директор компанії Сергій Коваленко в інтерв'ю виданню The Page.

Так, підвищення тарифів на світло змушує українців замислитись про економію. Тому в Yasno підказали, якими виходами можна скористатися, щоб зменшити платіжки за світло.

Зокрема, громадянам табори радять встановити двозонні лічильники та не витрачати електроенергію там, де вона не потрібна. Справа в тому, що нічний тариф на електроенергію складає 50% від звичайного. Тарифи на електроенергію день/ніч з 1 червня 2024 року:

  • 07:00-23:00: 4,32 грн/кВт-ч,
  • 23:00-07:00: 2,16 грн/кВт-час.

"Ми встановлюємо ці двозонні лічильники, тому я можу сказати, що реальна економія становить десь 34-36% від суми витрат, коли ми переносимо споживання на ніч. Концептуально це хороша історія з точки зору споживання у нормальній ситуації, коли вночі навантаження на систему менша. Тобто, споживання вночі – це ще й користь для всієї енергосистеми", – розповів Коваленко.

Тарифи на світло
Тарифи на світло

Як приклад економії бюджету, пропонується взяти орієнтовний середній обсяг місячного споживання електроенергії в одній квартирі 165 кВт, за який з однозонним лічильником до останнього підвищення тарифів доводилося платити 435 гривень, а з 1 червня - 712 гривень.

Таким чином, якщо використати двозонний лічильник та 50% енергоспоживання перенести у нічний час, сума у ​​платіжці зменшиться до 534 гривень. Отже, встановлення лічильника окупиться за 1-2 роки.

Друга порада, яку дають українцям, це не витрачати електроенергію там, де вона не потрібна. Адже підрахунки доводять, що звичайна квартира у Києві із середнім споживанням електроенергії, де проживає чотири особи, може знизити споживання на 20% без суттєвих цивілізаційних втрат.

"Наприклад, бойлер, зазвичай включений у розетку, працює кожну хвилину і підтримує температуру, тоді як бойлером ми користуємося, переважно двічі на день. Тобто, якщо використовувати розумну розетку або налаштувати програму у своєму бойлері, як я роблю, можна вмикати його вранці та ввечері, коли він тобі потрібен”, - пояснив Yasno.

Таким чином. якщо встановлено двозонний лічильник, розумні розетки допоможуть включати найбільш енергоємні пристрої, наприклад, обігрівачі, на час дії нічного тарифу. Установка світильників з датчиком руху також допоможе економити електроенергію, особливо для тих, хто не має звички завжди вимикати світло.

"Люди, мені здається, недооцінюють свій вплив на енергосистему. Оскільки коли я один зменшую споживання на 90%, це буде в межах усієї енергосистеми умовний нуль. А якщо кожен із нас заощадить 2-3%, це буде суттєвий вплив", - сказав Коваленко.

Крім того, він зазначив, що після підвищення тарифів на електроенергію для населення з 1 червня 2024 року всі проекти з енергоефективності стають цікавішими з точки зору окупності.

За його словами, якщо платити за електроенергію ринкову ціну, окупність сонячних панелей становить кілька років. Тим часом, коли для населення діяв тариф, суттєво нижчий за ринкові ціни, такі як 1,68 кВт-год до червня 2023 року та 2,64 кВт-год до червня 2024 року, окупність сонячних панелей досягала 15-20 років. У такій ситуації не було стимулу вкладати в ці кошти, адже вони навряд чи окупляться.

Нагадаємо, в Укренерго сказали, чи українці зменшили споживання електрики.

Джерело матеріала
loader
loader