Наразі в Україні набирають популярність квартирні сонячні електростанції. Така СЕС складається із сонячних панелей, інвертора, кріплень, автоматичного управління, а також кабелів. Бажано встановити й акумулятори.
Про це в своїй статті пишуть Людмила Сімонова, член Ради з матеріальних активів Міжнародного комітету зі Стандартів оцінки (IVSC), та Сергій Следзь, редактор відділу мікроекономіки та бізнесу ZN.UA –«Сонячні електростанції на балконі: як рятує людей відновлювана енергетика».
«Зазвичай сонячні СЕС ставлять на південному балконі, якщо, звісно, цей балкон не затіняють дерева. Обирають переважно найефективніші монокристалічні панелі, оскільки є обмеження за площею. Їх установлюють під кутом 35–40 градусів. За згодою мешканців будинку можна встановити панелі на стіні будинку чи на даху. Важливо, що для цього зазвичай не потрібні погодження органів енергонагляду, а лише згода мешканців ОСББ», - пишуть автори.
Зазначається, що в разі, якщо достатньо потужності 100 Вт (зарядка павербанків, комп’ютер, Інтернет), то конструкція коштуватиме приблизно 10–15 тис. грн. Більша потужність — вища вартість.
“Ціна не відрізнятиметься від ціни обладнання для приватного будинку в разі, якщо є бажання забезпечити повне енергоспоживання від ВДЕ і є достатня площа для встановлення панелей. Утім, остаточне рішення завжди залежатиме від індивідуальних потреб та локації», - додали вони.
З іншими матеріалами Людмили Сімонової можна ознайомитися за посиланням.