Про це заявив високий представник ЄС Жозеп Боррель в інтерв’ю Financial Times, передає Укрінформ.
Цей шлях, який сьогодні обговорюватимуть міністри закордонних справ ЄС у Люксембурзі, також матиме вирішальне значення для того, щоб угода G7 запрацювала і щоб кредит у розмірі $50 млрд був наданий Україні до кінця року. Згідно із планом G7, доходи, отримані від заморожених російських активів з наступного року, будуть спрямовані на виплату кредиту.
За словами очільника європейської дипломатії, оскільки Угорщинаутрималася від попередньої домовленості щодо доходів від заморожених російських активів, вона «не має брати участі у прийнятті рішення про використання цих коштів».
Брюссель, за словами Борреля, запропонував Угорщині угоду, подібну до тієї, яку НАТО уклало з премʼєр-міністром Угорщини Віктором Орбаном (Будапешт відмовився від заходів на підтримку України в обмін на те, що не накладатиме вето на дії інших союзників, які допомагають Києву під егідою Альянсу), але вона була відхилена.
«Навіть якщо їм запропонують не бути частиною команди і їхні гроші не будуть використані для України,.. цього недостатньо», – вважає Боррель.
Він додав, що обхідний шлях «складний, як і кожне юридичне рішення, але він працює».
Як повідомлялося, план G7 щодо України передбачає надання Києву багаторічної позики з використанням майбутніх доходів від близько $300 мільярдів заморожених російських активів, більша частина яких заблокована в ЄС.
Резерви російського Центробанку та інші активи були заморожені в межах санкцій G7, запроваджених через повномасштабне вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року.
Близько 190 мільярдів євро цих активів зберігаються в бельгійському центральному депозитарії цінних паперів Euroclear, що робить ЄС ключовим гравцем у будь-якому плані використання цих активів. Сполучені Штати зберігають близько 5 мільярдів доларів.
Угорщина виступає проти того, щоб ЄС надавав колективну військову підтримку Україні, і блокує низку рішень, повʼязаних із озброєнням для України.
Фото: 1news.md