Як жінкам старшим за 50 залишатися у формі: поради для схуднення
Як жінкам старшим за 50 залишатися у формі: поради для схуднення

Як жінкам старшим за 50 залишатися у формі: поради для схуднення

З роками підтримувати оптимальну фізичну форму стає все важче, тому для багатьох жінок старше 50 років основним питанням здоров’я є контроль і підтримка нормальної ваги. Адже жінки з віком особливо страждають від зайвої ваги.

Адже з віком ті процедури для схуднення, які працювали у ваші 30 років, можуть не мати такого ефекту. Фахівці розкрили деякі секрети для жінок старше 50 років, як скинути надокучливі зайві кілограми, пише видання Eat This Not That.

Зосередьтеся на збалансованому харчуванні

Це можливо одна з найкращих порад для жінок старше 50, тому що з віком варто підживлювати свій організм різнокольоровою різноманітністю цілісної їжі, як-от овочі, фрукти, бобові, цільні зерна та корисні жири. Дослідження показують, що вживання повної рослинної їжі є ефективним для схуднення. Це також може покращити ваше загальне самопочуття та рівень енергії, зменшивши ризик хронічних захворювань. Тому варто перейти на дієту, багату на поживні речовини, цільні зерна, нежирні білки, корисні жири, фрукти та овочі.

Тренуйтеся контролювати порції

Інколи проблема криється навіть не в якості, а кількості спожитої їжі. Адже з віком ваш метаболізм змінюється, тому варто налаштуватися на сигнали голоду, які видає ваше тіло. Фахівці радять зважати на розмір порцій, щоб уникнути переїдання. Отже, використання менших тарілок і до сигналів голоду вашого тіла можуть допомогти регулювати споживання калорій.

Займіться регулярною фізичною активністю

З віком регулярна фізична активність залишається такою ж важливою для збереження здоров’я та схуднення. Важливо знайти те, що підійде вам якнайкраще — швидкі прогулянки, йога чи танці. Фахівці радять приділяти принаймні 150 хвилин фізичної активності середньої інтенсивності щотижня. Адже це суттєво допомагає зберегти м’язову масу, прискорити метаболізм і покращити загальну фізичну форму.

Залишайтеся гідратованим

Можливо з віком ми втрачаємо гостроту сприйняття сигналів про спрагу, тому варто не забувати пити багато води. Адже вода якісно сприяє травленню, зберігає вашу шкіру сяючою та допомагає приборкати апетит. Важливо пити достатню кількість води протягом дня, уточнюють дієтологи

Віддайте перевагу білку

Проведені дослідження переконливо довели, що білок відіграє ключову роль у збереженні м’язової маси та обміні речовин у жінок у період менопаузи. Тому варто додавати до свого раціону нежирне м’ясо, бобові та нежирні молочні продукти. Адже біло просто незамінний для підтримки м’язової маси, забезпечує відчуття ситості та підтримує відновлення після тренування.

Висипайтеся якісно

Не варто ігнорувати поради спеціалістів щодо необхідності якісного щоденного сну. Адже сон не лише заряджає вас енергією, але й балансує гормони, які регулюють почуття голоду та апетит. Тому сон має вирішальне значення для регуляції гормонів, метаболізму та загального самопочуття, допомагаючи зусиллям зі схуднення.

Їжте з розумом

І нарешті ще одна порада – ставтеся до свого раціону з увагою, адже це може сприяти здоровій втраті ваги. Зрештою це відчутно покращує враження від обіду та допомагає розпізнати, коли ви справді ситі, зменшуючи ймовірність переїдання. Уважне харчування може запобігти надмірному споживанню, сприяти насолоді від їжі та підвищити задоволення від їжі, додають дієтологи.

Раніше OBOZ.UA опублікував список продуктів, які заважають схуднути після 40 років.

Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram та Viber, щоб бути в курсі останніх подій.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти OBOZ.UA гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Джерело матеріала
loader
loader