Цього року у Берліні, Німеччина, проходить Ukraine Recovery Conference (англ. Міжнародна конференція з відновлення України), яка має на меті об'єднати світових лідерів, міжнародні організації, приватний сектор та громадськість. Українські активістки з феміністичної кліматичної організації «Розвій» та молодь з транснаціонального квір-колективу «United Action» організували акцію, де підняли питання недостатнього залучення громадськості до конференції.
«Відбудова України – це не тільки завдання на сьогодні, а й довгострокове зобов'язання, яке реалізовуватиметься і з яким зіткнеться сьогоднішні молодь і діти. Наша участь не просто бажана, вона вкрай необхідна. Рішення, прийняті зараз, сформують наше майбутнє. Ми будемо працівниками, лідерами та громадянами, які будуть втілювати та продовжувати цю роботу», – сказала Владислава Летій, 15 років, школярка та кліматична активістка.
У своїх промовах кліматичні та політичні активісти з України, Німеччини та Ірландії висловили занепокоєння тим, що переговори з відбудови відбуватимуться насамперед в інтересах великих міжнародних компаній, які ставлять прибуток вище за добробут місцевих громад. Вони наголосили, що хоча питання зеленого переходу та чистої енергетики стоять на порядку денному цього року, існує ризик, що замість справжніх рішень щодо сталого відновлення, світові лідери скористаються закликом до цієї критично необхідної трансформації як стратегією для грінвошингу економіки України ціною довкілля.
В акції також взяли участь представники українських громадських організацій, як-от «Екоклуб», які активно співпрацюють з громадами з усієї України та допомагають їм у реалізації проектів з відновлюваної енергетики задля їхньої енергетичної безпеки в умовах знеструмлень, спричинених російськими обстрілами. Це передбачає встановлення сонячних панелей для лікарень та водоканалів, що зменшує рівень забруднення, та заощаджує витрати на електроенергію, що потім можна реінвестувати в модернізацію критично важливої інфраструктури. Зараз потрібні сталі і соціально справедливі інвестиції, які визнають зелене відновлення як пріоритет європейської безпеки.