Як зменшити споживання цукру: чи потрібно повністю від нього відмовитися
Як зменшити споживання цукру: чи потрібно повністю від нього відмовитися

Як зменшити споживання цукру: чи потрібно повністю від нього відмовитися

Цукор може покращити смак деяких продуктів та забезпечити швидке джерело енергії. Проте важливо знати міру та обмежувати споживання цього продукту.

Про це повідомили в health. Існує два види цукрів: природний та доданий. Вживання великої кількості останнього може призвести до появи діабету другого типу, хвороби серця й карієсу зубів. Проте повністю не потрібно відмовлятися від нього, варто лише скоротити споживання.

Добова норма вживання цукру

Немає встановленої норми щодо споживання природного цукру, проте є рекомендації щодо доданого. Дорослим варто обмежити споживання цукру до 10% від загальних калорій. Тобто у випадку споживання 2000 калорій, цукор повинен становити не більше 50 грамів (12 чайних ложок).

Тоді як немовлятам до двох років не варто взагалі вживати доданий цукор, а дітям від двох років – не більше шести чайних ложок (25 грамів).

Як зменшити споживання цукру

Людям варто віддавати перевагу продуктам з низьким вмістом цукру та шукати альтернативи для задоволення своїх смакових потреб.

Один зі способів – зменшення використання підсолоджувачів у кавових напоях. Також зосередження на напоях з низьким вмістом цукру, таких як вода, чай без цукру та молоко, може також допомогти знизити споживання цукру.

Різноманітне харчування, яке містить клітковину, білок і здорові жири, може зменшити тягу до продуктів з високим вмістом цукру. Замість цього варто обирати цілі фрукти, горіхи, овочі та хумус.

Також OBOZ.UA розповідав про пʼять міфів про фрукти.

Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти OBOZ.UA гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Джерело матеріала
loader