У кожного з нас є свої улюблені страви, але вони можуть впливати на тривалість вашого життя та навколишнє середовище. За словами Eatthis, нещодавно вчені з Мічиганського університету громадського здоров'я провели дослідження, яке пояснює це.
Вони оцінили "харчовий тягар хвороб" та вуглецевий слід, який враховує парникові гази, що виділяються в процесі виробництва, переробки, приготування та утилізації понад 5800 різних продуктів харчування.
Використовуючи дані Global Burden of Disease (GBD) для встановлення зв'язку між харчовими продуктами та проблемами зі здоров'ям, ці дослідники спиралися на Індекс здоров'я харчування (Health Nutritional Index, HENI), який показує вплив харчових продуктів на тривалість життя людини. У поєднанні з американським дослідженням продуктів харчування, вони склали список з п'ятнадцяти модифікованих дієтичних факторів ризику, а також пов'язаного з ними тягаря хвороб. Крім того, індикатори IMPACT World+ були використані для розуміння екологічного впливу на здоров'я людини та екосистему.
Згідно з дослідженням, опублікованим у журналі Nature Food, його результати були поділені на три зони: червону, жовту та зелену. Вчені порадили обмежити або взагалі не вживати продукти з червоної зони, оскільки вони бідні на поживні речовини та мають великий вплив на навколишнє середовище. І навпаки, вони запропонували людям зосередитися на продуктах зеленої зони, оскільки вони забезпечують відмінне харчування з незначною шкодою для природи.
Наприклад, одна порція яловичини, баранини, свинини, перероблених ковбас або хот-догів може скоротити тривалість здорового життя людини на 36 хвилин, тоді як одна порція горіхів, бобових, певних видів морепродуктів, таких як жирна риба, фрукти та овочі, вирощені на відкритому повітрі, можуть збільшити тривалість життя на 26 хвилин.
Мітці Дулан, зареєстрований дієтолог, погодилася з висновками цього дослідження. Вона підкреслила необхідність більшого включення фруктів, овочів, горіхів, бобових і морепродуктів у наш раціон, а також скорочення споживання переробленого м'яса і яловичини.
Тим, хто бажає дослідити варіанти без м'яса, Дулан рекомендує спробувати вегетаріанські або веганські білки. Візьмемо для прикладу сочевицю: використовуючи її замість м'ясного фаршу, ви можете приготувати вишукані страви, наприклад, фрикадельки.
Крім того, нут можна розім'яти в пюре і додавати до салатів разом із селерою, виноградом, діжонською гірчицею, яблучним оцтом і простим грецьким йогуртом. А ще однією альтернативою може бути додавання нуту до лаваша разом із листовою зеленню.
Проте це не означає, що потрібно назавжди відмовитися від улюблених ласощів. Вона вважає, що людина все ще може насолоджуватися хот-догом час від часу, але він не повинен залишатися обов'язковим продуктом у холодильнику.
Раніше OBOZ.UA розповів, що таке веганська кето-дієта.
Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram та Viber, щоб бути в курсі останніх подій.
Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти OBOZ.UA гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.