Малина – смачна ягода, яка має певну харчову цінність. Зокрема, вона містить поживні речовини, антиоксиданти й мало цукру, що в результаті позитивно впливає на когнітивне здоровʼя та захищає від хронічних захворювань.
Про це повідомили в health. Експерти розповіли про переваги включення малини до свого раціону:
Низький вміст цукру
Малина має мінімальний вміст цукру, зокрема, менш як 2,7 грама на 100 грамів.
Вміст антивікових антиоксидантів
Вітамін С та інших антивікові антиоксиданти, які містяться у малині, захищають організм людини від різних захворювань. Вони допомагають боротися з вільними радикалами та запобігають окислювальному стресу, який може призвести до передчасного старіння та розвитку хронічних захворювань.
Захист від раку
Деякі дослідження свідчать, що споживання малини може зменшити ризик розвитку ракових захворювань. Вміст еллагітаннінів та антоціанів в малині допомагає знижувати розмноження ракових клітин та запобігає їх появі.
Вміст клітковини
Малина містить клітковину, яка сприяє здоров'ю серця та контролю рівня цукру в крові.
Запобігання появі діабету
Згідно з дослідженням, вживання більшої кількості малини може знизити рівень цукру в крові та зменшити кількість інсуліну. Зокрема, це корисно для тих, хто ризикує захворіти на діабет.
Збереження когнітивних функцій
Малина сприяє збереженню когнітивних функцій, підвищуючи координацію та пам'ять. Флавоноїди можуть покращити роботу мозку та захистити від негативного впливу вільних радикалів.
Раніше OBOZ.UA розповів про переваги споживання гранату.
Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram і Viber , щоб бути в курсі останніх подій.
Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти OBOZ.UA гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.