Умовно-дострокове звільнення для мобілізації до Збройних сил України видано вже близько 350 ув'язненим. Про це розповів Міністр юстиції Денис Малюська в інтерв'ю The New York Times.
За його словами, суди вже розглядають більшість із 4300 заяв про мобілізацію, поданих засудженими на даний момент. Міністр додав, що близько 20 тисяч ув'язнених, включаючи тих, хто перебуває у СІЗО, можуть приєднатися до лав Сил оборони. Крім того, Малюська уточнив, що особа, засуджена за одноразове вбивство, може бути звільнена, якщо злочин не вчинено з обтяжливими обставинами, такими як сексуальне насильство.
Міністр також не виключив, що багато ув'язнених ще не визначилися і хочуть спочатку побачити, що станеться з першою хвилею ув'язнених, які приєднаються до української армії. За його словами, "вони хочуть дізнатися, наскільки якісною буде підготовка, чи будуть колишні в'язні, які будуть служити, задоволені та належним чином віднесені до них".
- Це буде ключовим, - наголосив голова Мін'юсту.
- Президент Володимир Зеленський 17 травня підписав закон, який дозволяє деяким категоріям ув'язнених добровільно мобілізуватися до лав ЗСУ. Документ передбачає можливість для ув'язнених вийти на волю за умовно-достроковим звільненням за рішенням суду для військової служби за контрактом. Такою можливістю можуть скористатися лише ті, кому присудили обмеження чи позбавлення волі за неважкими статтями.
- Голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що на сьогоднішній день загальний ресурс ув'язнених, які потенційно можуть мобілізуватися до Сил оборони України, становить 15-20 тисяч осіб. Він зазначив, що ув'язнених зможуть мобілізувати після рішення суду щодо умовно-дострокового звільнення від покарання.