Дослідники досі не можуть зрозуміти, через що в очах людини з'являються маленькі іскорки.
Досить поширене захворювання може "запалити" в людському оці цілу галактику, пише ScienceAlert.
Люди з таким захворюванням, звісно, не бачать жодних зірок перед очима. Але будь-хто, хто подивиться їм в очі, зможе побачити крихітні точки світла, які спалахують на темному тлі.
За словами вчених, це віковий стан, який називається астероїдним гіалозом (АГ). Науковці поки що не знають, через що він з'являється у людей, а також який вплив має на здоров'я людини.
У Фокус.Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!
Очевидно, що одним із факторів ризику є вік. Взаємозв'язок цього стану з іншими захворюваннями поки що не зрозумілий. Згідно із зібраними даними, АГ вражає приблизно 1-2 з кожних 100 осіб. Також захворювання зустрічається й у собак.
Саме по собі захворювання рідко спричиняє проблеми із зором і розвивається зазвичай поступово. Багато людей навіть не підозрюють, що носять "галактики" у своїх очах.
Наприклад, у 54-річної жінки з діабетом, яка проходила плановий огляд очей, виявили іскорки в лівому оці. Жінка навіть не підозрювала, що в неї розвинулася ця хвороба.
За словами вчених, зірчасті фрагменти являють собою скупчення матеріалу, часто кальцію, у склоподібному тілі або гелеподібній рідині ока. Остання є основною частиною структури ока і знаходиться між сітківкою ззаду і кришталиком спереду.
Річ у тім, що з віком у склоподібному тілі ока можуть накопичуватися залишки інфекцій, запалень або крововиливів. Вони можуть виглядати з боку, як помутніння або темні плями. Інші ж типи залишків виглядають як іскорки для тих, хто дивиться збоку.
Під прямим освітленням ці астероїдні тіла мають "кремово-білий колір". Але при використанні офтальмоскопа матеріал блищатиме, як крупинки золота.
Спостережні дослідження захворювання поки що дають неоднозначні результати. Мабуть, цей стан виникає без запалення, і деякі експерти вважають, що він пов'язаний із проблемами кровоносних судин і рециркуляцією клітин.
Нагадаємо, лікар розповів про унікальну особливість наших очей. Зір деяких людей має унікальну здатність, що дає їм змогу керувати аспектами нашої сенсорної системи за бажанням.