Як підвищити гемоглобін: 9 видів насіння для підвищення рівня заліза в організмі
Як підвищити гемоглобін: 9 видів насіння для підвищення рівня заліза в організмі

Як підвищити гемоглобін: 9 видів насіння для підвищення рівня заліза в організмі

Залізо допомагає у виробленні гемоглобіну, який переносить кисень до всіх частин нашого тіла. Підвищити гемоглобін допоможуть не тільки печінка та гречка, а й різне насіння.

Залізо — життєво важливий мінерал, який відіграє вирішальну роль у різних функціях організму, включно з транспортом кисню, виробництвом енергії та підтримкою імунітету. Залізо є основним компонентом гемоглобіну — типу білка в еритроцитах, який переносить кисень із легень в усі частини тіла. Якщо в організмі бракує заліза, в ньому не вистачає клітин крові, що може призвести до втоми та інших проблем. Доктор Пранджіт Бхоумік розповів, що наш організм не може виробляти достатню кількість гемоглобіну, якщо не отримує достатньої кількості заліза. Про те, яке насіння допоможе підвищити рівень заліза в організмі, пише OnlyMyHealth.

У Фокус. Стиль з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найцікавіші новини зі світу шоу-бізнесу та світського життя!

Споживання заліза особливо важливе для жінок, оскільки в організмі жінки відбувається безліч змін від менструації до пологів і менопаузи. Згідно з даними Національного інституту охорони здоров'я, дорослим жінкам у віці 19-50 років потрібно щонайменше 18 мг заліза на день, тоді як дорослі чоловіки такого ж віку потребують 8 мг заліза на день.

Тоді як багато людей покладаються на м'ясо і листову зелень для отримання заліза, насіння є джерелом цієї важливої поживної речовини, про яку часто забувають. Ось дев'ять корисних насінин, які можуть допомогти підвищити рівень заліза і поліпшити здоров'я.

Гарбузове насіння

Фото: Freepik

Насіння гарбуза — це не тільки смачна закуска, а й чудове джерело заліза. Згідно з даними Міністерства сільського господарства США, у 100-грамовій порції гарбузового насіння міститься близько 8,82 мг заліза. Також воно багате на магній, цинк і корисні жири.

Насіння кунжуту

Насіння кунжуту крихітне, але в ньому великий вміст заліза. У 100 грамах насіння кунжуту міститься приблизно 14,6 мг заліза. Його можна легко включити у свій раціон, посипаючи ним салати, додаючи в смузі або використовуючи у випічці.

Насіння соняшнику

Фото: Freepik

Насіння соняшнику є ще одним чудовим джерелом заліза. 100-грамова порція містить близько 3,8 мг заліза. Насіння також багате на вітамін Е, магній і селен, що робить його поживною добавкою до вашого раціону.

Насіння льону

Насіння льону відоме високим вмістом жирних кислот омега-3, але воно також є хорошим джерелом заліза. У 100-грамах насіння льону міститься близько 5,3 мг заліза. Його можна додавати в смузі, йогурт або випічку, щоб легко підвищити споживання заліза.

Насіння чіа

Фото: Freepik

Насіння чіа славиться високим вмістом клітковини, але воно також містить пристойну кількість заліза. У ста грамах насіння чіа міститься близько 5,73 мг заліза. Це універсальне насіння можна використовувати в пудингах або смузі.

Насіння конопель

Насіння конопель — це джерело поживних речовин, серед яких і залізо. 100-грамова порція насіння конопель дає приблизно 8 мг заліза. Воно також є повноцінним джерелом білка, що містить усі дев'ять незамінних амінокислот

Кіноа

Хоча технічно кіноа є насінням, її часто розглядають як зерно, яке є фантастичним джерелом заліза. Дані Міністерства сільського господарства США показали, що 100 грамів приготованої кіноа містять близько 1,49 мг заліза. Кіноа також багата на білок, що робить її чудовим рослинним варіантом заліза.

Насіння маку

Фото: Freepik

Насіння маку часто використовують у кулінарії, воно також містить велику кількість заліза. У ста грамах насіння маку міститься приблизно 9, 76 мг заліза. Мак надає унікального смаку і текстури різним стравам, включно з хлібом, кексами і салатами.

Насіння кмину

Насіння кмину є хорошим джерелом заліза: у ста грамах насіння міститься близько 66,4 мг заліза. Додавання насіння кмину до ваших страв не тільки покращує смак, а й підвищує вміст заліза.

Нагадаємо, що адекватний рівень заліза забезпечує енергію, імунітет і загальне благополуччя, а його нестача сильно б'є по вашому здоров'ю.

Раніше Фокусписав про те, що включення до свого раціону багатих на залізо фруктів може бути смачним і природним способом профілактики залізодефіциту.

Цей матеріал має виключно інформаційний характер і не містить порад, які можуть вплинути на ваше здоров'я. Якщо у вас є проблеми, зверніться до фахівця.

Теги за темою
Здоров'я
Джерело матеріала
loader
loader