Для Кремля це зараз друга за важливістю ціль після атаки на Харківщину. Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба на спільній з очільницею МЗС Німеччини Анналеною Бербок пресконференції у Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.
Глава української дипломатії поінформував, що під час сьогоднішніх переговорів з-поміж міжнародних заходів у центрі уваги був Глобальний саміт миру в Швейцарії, участь у якому підтвердив і канцлер Німеччини. Кулеба поінформував, що обговорив з Бербок інші країни - з Азії, Африки, Латинської Америки, із залученням яких Німеччина може допомогти.
«Росія зараз докладає надзвичайних зусиль, щоб зірвати саміт. Вони чудово усвідомлюють, що мирна ініціатива, яка базується на повазі до територіальної цілісності України, є одним із цвяхів у труну російської агресії, і докладають шалених зусиль, щоб завадити цьому заходу. Я б навіть сказав, що для них саміт миру - це зараз друга за важливістю ціль після Харківщини, яку вони атакують. У них нічого не вийде, саміт відбудеться, він буде успішним, і зокрема, це буде завдяки тій підтримці, яку ми отримуємо від наших німецьких друзів», - сказав очільник МЗС.
Він також зазначив, що Німеччина вже оголосила про передачу Україні третьої батареї Patriot і працює з іншими країнами, щоб вони теж передавали свої системи ППО Україні.
«Ми сьогодні проговорили конкретні кроки, щоб пришвидшити постачання цих нових батарей з інших країн світу. Потрібно завжди пам'ятати, що кожна російська ракета, яка летить з Росії в Україну, летить також у бік Європейського Союзу, і кожен у Європі має чесно сказати собі: якщо Росію не зупинити зараз, то рано чи пізно її ракети полетять далі. Запобігти цьому можна лише одним шляхом - надати Україні все, що потрібно, для зупинення російської агресії», - наголосив Кулеба.
За його словами, під час переговорів у центрі уваги також були ситуація на Харківщиніта Сумщині, а також конференція з відновлення України, яка незабаром відбудеться у Берліні.
Як повідомлялось, Саміт миру запланований на 15-16 червня в Швейцарії. Участь у ній підтвердили понад 50 глав держав і урядів.