Україна переходить до трирічного планування закупівель медичних товарів
Україна переходить до трирічного планування закупівель медичних товарів

Україна переходить до трирічного планування закупівель медичних товарів

Медичні закупівлі України вперше уклали договір із постачальником на закупівлю лікарського засобу в межах централізованих програм терміном на три роки.

Мова про закупівлю препарату летрозол для лікування раку, який 15 травня було зареєстровано у Державній казначейській службі України.

Мета цих нововведень – більш ефективне керування забезпеченістю лікарень та мінімізація ризиків дефіциту ліків та медвиробів, адже йдеться про перехід на трирічне планування закупівель медичних товарів на національному рівні.

Щоб ефективно управляти ланцюгом поставок та забезпечувати медзаклади необхідними товарами МЗУ трансформуються в Агенцію медичного забезпечення повного циклу. А трирічне планування – одне із ключових завдань для реалізації цього плану.

Як було до цього нововведення?

Щороку МЗУ укладали контракти з постачальниками в межах однорічної потреби. Проте, за деякими напрямами такий підхід мав потенційний ризик виникнення переривання лікування, зокрема якщо тендерні процедури не відбувалися, або зміщувались строки поставок із незалежних від МЗУ причин, як-от оскарження процедур, зміна планів на виробництвах тощо.

Нинішнє рішення дозволяє постачальникам спланувати виробництво та графіки поставок на три роки вперед і, відповідно, запропонувати МЗУ більш привабливу ціну на свої товари, керуючись довгостроковими перспективами співпраці.

У свою чергу, для Медзакупівель – це економія на закупівлях, більш ефективне управління поставками та суттєве зменшення ризиків переривання лікування пацієнтів. Адже безперервне забезпечення українців медичними товарами – найбільший пріоритет МЗУ.

Наступні кроки

Застосування трирічних договорів першочергово буде розповсюджене на закупівлі онкологічних препаратів, а далі цей підхід буде застосовуватися також для таких напрямів як: бульозний епідермоліз, ендопротези, донорство крові, серцево-судинні хвороби, розсіяний склероз, легенева артеріальна гіпертензія тощо.

"Можливість довгострокового планування – це базова гігієна для сталого ланцюга постачання. Особливо в медицині. Адже це – історія про системне забезпечення українців необхідними медичними товарами. Можливість планувати на 3 роки вперед у публічному секторі – це розкіш. Робимо все можливе, щоб використати її наповну та максимально покращити систему медичного постачання в Україні", – коментує генеральний директор МЗУ Едем Адаманов.

Нагадаємо,рішення що саме та в якій кількості закуповувати, приймає Міністерство охорони здоров’я. Після доведення нам відповідних документів розпочинається закупівельний процес.

Перед оголошенням закупівлі ми проводимо збір потреби, ринкові консультації, а також формуємо медико-технічні та інші вимоги, тобто встановлюємо критерії, яким повинні відповідати ліки або інші медичні товари, що можуть постачатись за результатами тендеру в системі Prozorro.

Джерело матеріала
loader
loader