Про це у коментарі Укрінформу заявив голова Комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко.
«Важливим було те, що під час візиту йшлося також про укладення безпекової угоди. А саме, обговорювалися деталі документу, в тому числі про те, що Сполучені Штати будуть сприяти розвитку військово-промислового комплексу, виробництву зброї в Україні. Ця угода сприятиме й вступу України в НАТО, і, сподіватимемося, прискорить його. Крім того, там також йтиметься про те, що в разі нового нападу Росії консультації зі Сполученими Штатами будуть проводитися протягом доби. Це також важлива безпекова гарантія», - розповів Мережко.
Головним меседжем візиту Блінкена, за його словами, є вияв підтримки України з боку Сполучених Штатів.
«Йдеться про те, що Сполучені Штати попри ескалацію на фронті будуть і далі рішуче підтримувати Україну і надавати допомогу. Це, мені здається, найважливіше. Держсекретар намагався запевнити Україну, уряд, народ, в тому, що підтримка буде продовжуватися, що ми можемо розраховувати на Сполучені Штати», - зазначив голова комітету.
Також, за інформацією Мережка, Блінкен під час візиту говорив про те, що «Україна має продовжувати шлях реформ і розвивати інститути демократії».
Як повідомляв Укрінформ, Держсекретар США Ентоні Блінкен відвідав Україну 14-15 травня. За його словами, метою візиту було передати потужний меседж глобальної підтримки та запевнити, що Америка налаштована на успіх України на полі бою.