30 хвилин у царстві Морфея: чому короткий сон важливий для здоров’я
30 хвилин у царстві Морфея: чому короткий сон важливий для здоров’я

30 хвилин у царстві Морфея: чому короткий сон важливий для здоров’я

Короткий сон, що триває від 10 до 30 хвилин, може мати кілька корисних властивостей для організму та психологічно стану людини. Зокрема, декілька хвилин сну може надати бадьорості, покращити роботу мозку, поліпшити роботу серця та підняти настрій.

Така дрімота не замінює повноцінного нічного сну, проте може допомогти у певних випадках, коли треба відпочити, щоб знову почати роботу. Що варто знати про короткий сон, дізнавались в OBOZ.UA.

Зберігає пам’ять

Короткий сон може полегшити здатність засвоювати нову інформацію та пригадувати факти, про які вам вже відомо. Крім того, відомо, що якщо людина спить після вивчення нової інформації, її шанси запам'ятати ці відомості в 5 разів вищі, ніж коли вона не спить після цього.

Допомагає серцю відновлюватись після пережитого стресу

Деякі дослідження показують, що короткі денні сни можуть допомогти знизити ризик серцево-судинних захворювань та інших хронічних захворювань. Зокрема, стрес підвищує кров'яний тиск, який може спричинити серцеві захворювання. Таким чином, короткий сон може допомогти долати стрес та знижувати високий артеріальний тиск.

Підіймає настрій

Якщо у вас є можливість обирати між сном та кавою — краще подрімайте. Короткий сон допоможе подолати відчуття відчаю, пригнічення, дати тілу відпочити та значно покращити настрій. Таким чином ви зменшуєте рівень стресу та тривожності.

Покращує увагу

Якщо ви відчуваєте себе не у своїй тарілці, вам важко зробити вибір та сконцентрувати свою увагу, вам не обійтись без сну. Крім того, згідно з дослідженням від Каліфорнійського університету, що в Берклі, чим більше годин ми проводимо без сну, тим більш млявим стає наш мозок. Для цього варто дотримуватись режиму та запобігати довгого сну.

РанішеOBOZ.UA опублікував інформацію, що варто знати про швидку фазу сну.

Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram та Viber, щоб бути в курсі останніх подій.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти OBOZ.UA гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Джерело матеріала
loader
loader