Кальцій відіграє важливу роль у життєдіяльності організму. Він необхідний для росту та міцності кісток, нормальної роботи м'язів, серця, нервової провідності. Відповідно, брак цього елемента може стати причиною серйозних проблем зі здоров'ям.
У цій статті OBOZ. UA розповість, що потрібно їсти, щоб позбутися від дефіциту кальцію.
Молочні продукти
Молочні продукти – основне джерело кальцію.
Щоб забезпечити гарне засвоєння цього мінералу, включайте їх у свій раціон творчо. Наприклад, додайте сир у яблучні скибочки і запікайте, щоб отримати тепле перекушування.
Можна також пити смузі на основі молока або готувати страви з використанням молока, сиру або йогурту.
Брокколі та листова зелень
Молочні продукти – не єдине джерело кальцію. Є багато зелених овочів, що містять його.
Наприклад, в 1/2 чашки вареної броколі знаходиться близько 20 міліграм кальцію, а одна порція приготовленої на пару капусти може дати майже 100 міліграмів.
Інші багаті джерела кальцію – листова капуста, ревінь, рукола, крес-салат.
Насіння чіа, кунжуту та селери
У насінні багато поживних речовин, у тому числі кальцію.
Наприклад, одна столова ложка насіння маку містить 126 міліграм цього мінералу. Його також багато в кунжуті, селері та чіа.
Збагачені продукти
Фруктові соки, пшеничне і кукурудзяне борошно, вівсяні пластівці, багаті на кальцій.
Крім того, хліб, тортильї, крекери та випічка, складаються із збагаченого борошна та кукурудзяного борошна, і також можуть вважатися джерелом цього елемента.
Раніше OBOZ. UA розповідав, що їсти, щоб волосся було здоровим.
Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram і Viber , щоб бути в курсі останніх подій.
Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти OBOZ.UA гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.