/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F7ad0491a8e7b15f7b1285637c7323d8f.jpg)
Чи можна купати малюка в день, коли він народився: важливі поради для батьків
Одні батьки купають дитину одразу в той день, коли вона народилася. Інші ж чекають виписки з пологового будинку. Як краще робити, розповість LifeStyle 24.
Чому не можна купати новонародженого в день, коли він народився
Багато матерів та татів дають згоду на вакцинацію малюка одразу після народження. Тому його й купають пізніше, аби не зашкодити місцю, де робили щеплення. Деякі батьки проводять першу процедуру лише після того, як випишуться з пологового. Річ у тім, що у новонароджених є пупкова ранка, якій потрібен час, щоб загоїтися. Однак навіть після цього слід купати дитину в кип'яченій воді та додавати туди різноманітні трави.
Перше купання новонародженого / Фото Canva
Що додавати у воду при купанні немовляти
Купати немовля у воді з травами не потрібно довго – приблизно 10-15 хвилин. Гарно впливає на самопочуття новонародженого та на стан його шкіри валеріана, ромашка, календула, причепа та материнка. Якщо у малюка немає ніяких ран на тілі, то можна додати у воду морську сіль. У такому випадку купати його потрібно ще менше – десь 5 хвилин.
Після купання обов'язково необхідно доглянути за шкірою немовляти: нанести молочко або масло для тіла. Так вона стане зволоженою, а не сухою. Крім того, можна використати присипку, аби уникнути пелюшкового дерматиту.

