У ЗСУ показали, як "ставлять на ноги" американські гаубиці М777
У ЗСУ показали, як "ставлять на ноги" американські гаубиці М777

У ЗСУ показали, як "ставлять на ноги" американські гаубиці М777

Під час відновлення українські фахівці спілкуються із західними колегами по відеочату. Іноді ті не розуміють, як можна повернути в стрій техніку, яка у них не годиться навіть на металобрухт.

Українські військові знаходять вихід із ситуації, коли допомога західних союзників затримується. У таких непростих умовах українські фахівці ремонтують військову техніку, щоб у максимально короткі терміни відправити її на передову. Про те, як "поставили на ноги" гаубицю М777 розповіли у своєму репортажі журналісти Deutsche Welle.

У матеріалі йдеться про те, що ремонтні майстерні створені на базі військових частин, які спеціалізуються на капітальному ремонті та відновленні артилерійських систем. У ці частини доставляють пошкоджені, такі, що вийшли з ладу, а також повністю розірвані на частини знаряддя.

Щоб відновити гармати і вдихнути в них "друге життя", наші фахівці використовують запчастини з інших гаубиць, займаючись свого роду технічним канібалізмом. При цьому, щоб обмінюватися досвідом, українські та західні інженери створили спеціальні відеочати, в яких не тільки обмінюються досвідом, а й показують процес відновлення гармат.

Важливо Російський "ленд-ліз": військові розповіли, як трофеї допомагають у ремонті техніки ЗСУ (фото)

Примітно, що західні фахівці в деяких випадках навіть не уявляють, яким чином можна відремонтувати ті гаубиці, які, на їхню думку, ремонту в принципі не підлягають.

"Вони іноді не розуміють... у них (у такому стані) не тільки не йде на відновлення, а навіть не годиться на металобрухт", — каже військовослужбовець ЗСУ Сергій.

Як приклад журналісти показали гаубицю "в ящиках". Іншими словами, знаряддя було доставлено в повністю розібраному стані. У цьому випадку перед українськими майстрами стоїть завдання зібрати гармату як пазл, з різних запчастин. На це йде від кількох тижнів до кількох місяців. Але іноді бувають такі пошкодження, що запчастин просто не вистачає. Також було зазначено, що українські інженери потребують великих елементів для цих гармат. Самостійне їх виготовлення займає час, який в умовах війни завжди обмежений.

"Якщо їх не дають, то ми самі їх зварюємо і доробляємо. Дають — добре, не дають — ми все одно їх зробимо", — упевнено кажуть наші майстри.

Нагадаємо, колишній головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний показав роботу українських артилеристів, які вели вогонь по противнику. Зокрема, були показані кадри, як у складних погодних умовах бійці завдавали ударів по ворожій піхоті.

Теги за темою
Збройні сили України Ремонт
Джерело матеріала
loader