Очільник Білорусі звинуватив США у загрозі ядерної війни. На його думку, Росія вдарить перша, якщо буде загроза внутрішній ситуації.
Американський уряд не заборонив Україні бити далекобійними ракетами по території РФ і це може призвести до апокаліпсиса. Якщо допустять якийсь необережний рух, то почнеться відкрита сутичка між США та Росією і це призведене до ядерної війни. Свої побоювання щодо обміну ударами висловив президент Білорусі Олександр Лукашенко, — фрагмент його виступу оприлюднили в урядовому Telegram-каналі "Пул первого".
Лукашенко виступив з трибуни VII Всебілоруських народних зборів, які почались 24 квітня. Під час виступу він згадав про "гарячі точки", які зараз існують у світі — про війну РФ проти України та про погрози Тайваню з боку Китаю. На його думку, за цими загостреннями стоять американці, які хотіли б їх використати для ослаблення суперників. Зі слів білоруського президента, про це ж свідчить поява в Україні далекобійних ракет, призначеної для наступу і без заборони бити по Росії. З його слів, подібна ситуація може призвести до "апокаліпсису" та застосування ядерної зброї.
"Може розпочатися відкрите збройне протистояння, аж до застосування ядерної зброї. Це буде апокаліпсис. Для цього все готове", — заявив політик.
Також Лукашенко уточнив, за яких умов Кремль може використати ядерний арсенал: якщо буде загроза ситуації всередині Росії. Він висловив окрему стурбованість, що раніше Україні забороняли бити по російській, а також частині білоруської території. Можливий подальший розвиток подій — "загрожуючий", — пояснив президент.
"Раніше вони публічно заявляли, що забороняють українцям завдавати ударів територією Росії, частково Білорусії. Якщо ситуація складеться загрозливо — передусім для внутрішньої ситуації в Росії, — Росія застосує весь арсенал, яким вона володіє", — заявив Лукашенко.
Ядерна загроза РФ — деталі
Зазначимо, після повідомлення американських урядовців про надання ракет ATACMS та відсутності обмежень для їхнього використання, представники РФ почали заявляти про можливість ядерної війни. Наприклад, виступив міністр закордонних справ Сергій Лавров, який заявив про загрозу зіткнення ядерних держав. При цьому думка Лаврова з'явилась відразу після того, як стало відомо про новий пакет допомоги, про який оголосили в Пентагоні.
У відповідь з'явились повідомлення від політиків з країн-партнерів України. Наприклад, у Польщі повідомили, що не заперечують проти появи військових баз з ядерною зброєю на своїй території.
Нагадуємо, 25 квітня відбулось засідання Ради безпеки ООН, на якому розглядали заборону перенесення ядерної програми у космос. Відповідну резолюції Росія заблокувала. Тим часом з'явився коментар чиновника з МЗС РФ: пригрозив Польщі, що будуть бити по ядерних об'єктах.