Таку думку висловив колишній полонений, боєць полку «Азов» Микола «Фрост» Кущ у черговому випуску проєкту «Станція Краматорськ».
«Я знаю, як мені пощастило, бо я вийшов (з полону – ред.) через чотири місяці. І я можу казати, що це (здача в полон – ред.), було правильним рішенням. Але знаючи, що було з хлопцями, які вийшли (з полону – ред.) через рік - то вони кажуть, що краще б намагалися полями-лісами якось вийти (з оточення – ред.)», - сказав «Фрост».
Він не зміг однозначно відповісти, чи правильним було рішення про організовану здачу в полон українських військових у Маріуполі - саме через те, що багато його побратимів усе ще залишаються в полоні.
«Враховуючи, що людям так само обіцяли чотири місяці, а вони сидять там і досі. Я потрапив до тих двохсот людей, які вийшли (з полону – ред.) через чотири місяці. А що казати тим, хто сидить там уже рік-два і невідомо, скільки їм ще сидіти», - наголосив «Фрост».
Як повідомлялося, з перших днів повномасштабного вторгнення протягом понад 80 днів українські військові, серед яких був також полк «Азов», тримали оборону Маріуполя. 16 травня 2022 року розпочалась евакуація українських захисників із заблокованого російськими загарбниками заводу «Азовсталь», яка тривала кілька днів. Після виведення українських військових з Азовсталі, згідно з домовленостями, вони підлягали обміну.
Микола «Фрост» Кущ пройшов через російський полон, був засуджений до страти так званим «судом ДНР». «Фрост» був одним із військових, яких обміняли на Віктора Медведчука. Боєць повернувся в стрій та продовжує захищати Україну. У свої 25 років має великий досвід служби у війську, захищаючи Україну з 18 років. Воював на Донбасі під час АТО/ООС, а після початку повномасштабного вторгнення РФ – у складі полку «Азов» брав участь в обороні Маріуполя.
Проєкт «Станція Краматорськ» – серія інтервʼю з військовими. Головна мета проєкту – через відверту розмову показати особисту життєву історію героя, а також дати відповіді на основні фейкові російські ІПСО на тему армії та війни в Україні.
Ведучі програми Костянтин та Влада Ліберови – документальні фотографи, які фіксують події в Україні з перших днів повномасштабного вторгнення.