Про це представникам ЗМІ повідомив голова Надвірнянської громади Зіновій Андрійович, відповідаючи на запитання кореспондента Укрінформу щодо виділення земельних ділянок для військових.
«Ми сформували базу даних по земельних ділянках… Спільно з депутатами ми знайшли біля п’яти масивів, які будуть надані виключно учасникам бойових дій для житлової забудови і ведення сільського господарства», - зазначив Андрійович.
За його словами, жодної земельної ділянки від початку війни поки в громаді не виділили через заборону надання дозволу на проєкт землеустрою. Водночас до війниу мікрорайоні вулиці Європейська, що у Надвірній, влада надала дозвіл на багатоповерхову забудову для учасників бойових дій.
«Також до війни 17 учасників бойових дій отримали земельні ділянки у селі Стримба Надвірнянської громади», - додав Андрійович.
Він зауважив, що в громаді діють кілька місцевих програм для допомоги військовим та їхнім родинам. Відтак, на лікування після поранення військові можуть отримати по 20 тис. грн матеріальної допомоги, родини загиблих - по 50 тис. грн.
«Для нас надпріоритетне завдання - це допомога ЗСУ. У 2022-2023 роках ми за допомогою бюджетних коштів переказали у вигляді субвенцій, трансферів, фінансової допомоги, одноденного заробітку, закупівлі транспортних засобів та реалізації програм підтримки військових більше 100 млн грн. Для нашого бюджету це більше 40% дохідної частини», - запевняє Андрійович.
Відомо, що від початку війни з Надвірнянської громади на фронт передали понад 400 автівок.
Як повідомляв Укрінформ, прикарпатські громади з початку року направили на потреби ЗСУ понад ₴25 мільйонів.
Фото ілюстративне