/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F33%2Fbca9c0adb926149afdf245a438cab18c.jpg)
Військовий облік для школярів та юнаків 17-25 років: як зареєструватися без ТЦК
Кабінет Міністрів України запровадив нову систему військового обліку, яка автоматично реєструє чоловіків віком 17-25 років у реєстрі "Оберіг". Нововведення стало можливим завдяки внесенню змін до постанови №932, яка дозволила інтегрувати військовий реєстр з базами Державної міграційної служби.
Традиційний процес приписки до призовних дільниць залишається незмінним і відбувається щорічно з січня по березень. Однак тепер українці можуть стати на облік без відвідування територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, уникаючи черг та проходження військово-лікарської комісії.
Особливу увагу приділено школярам, які отримують повістки безпосередньо через навчальні заклади. Раніше такі документи надсилались поштою, тепер їх вручають особисто в школах з вказанням конкретної дати відвідування ТЦК. Якщо учень пропустив колективний похід до військкомату разом з однокласниками, він зобов'язаний самостійно з'явитися в установлений термін.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F33%2F38d3f6060544421f2de1a795965e0902.jpg)
Для юнаків, які не навчаються в школі, інформування про необхідність військового обліку здійснюють місцеві органи влади, роботодавці та управляючі компанії багатоквартирних будинків. Система особливо корисна для українців, які перебувають за кордоном і раніше стикались з бюрократичними складнощами.
Незважаючи на технологічні переваги, в роботі системи іноді виникають технічні збої. У таких випадках громадяни можуть звернутися безпосередньо до територіальних центрів комплектування для вирішення проблем.
Також нагадаємо, кого ТЦК можуть подати в розшук: що потрібно знати військовозобов'язаним.
