Спочатку Ешлі Хеммінг припустив, що просто відстає у статевому дозріванні, однак з віком ситуація не змінювалася на краще, і йому стало соромно про це говорити.
22-річний Ешлі Хеммінг з Вустера (Великобританія) поділився своєю історією боротьби з гіпогонадизмом — розладом, при якому організм не виробляє достатньої кількості тестостерону. Цей гормон відіграє важливу роль під час статевого дозрівання чоловіків, пише видання The Sun.
Експерти стверджують, що людина може народитися з цією патологію або отримати її внаслідок травми чи інфекції. У випадку Ешлі розлад проявився в підлітковому віці.
Важливо "Все змінилось в одну ніч": дівчинка з дивним розладом їсть стіни, меблі та скло (фото)Перші ознаки відхилень у своєму розвитку хлопець помітив у 13 років, коли його однолітки почали проходити через період статевого дозрівання.
"Голоси моїх шкільних друзів почали ставати дедалі глибшими та нижчими. Крім того, в них росло волосся на обличчі, а у мене — ні. Був наче маленька дитина", — згадує Хеммінг.
Спочатку британець припустив, що просто відстає у статевому дозріванні, однак з віком ситуація не змінювалася на краще, і йому стало соромно про це говорити.
"Це пригнічувало мене, і ніхто не міг нічого вдіяти. Думав, що так буде завжди. Було кілька людей, які любили сміятися з мого голосу, що звучав, як у дівчиська", — зізнається Ешлі.
У 19 років, коли хлопець працював у кафе, його часто приймали за дівчину.
"Коли обслуговував людей, вони казали мені "дякую, міс" або "дякую, дорогенька". Це дуже пригнічувало, бо я чоловік, а люди дивилися на мене як на жінку", — каже засмучений британець.
Попри всі ці труднощі, Ешлі довгий час соромився звертатися за допомогою до лікарів — лише у серпні 2020 року, заручившись підтримкою сім'ї, він набрався сміливості та записався на прийом до терапевта. Після здачі аналізів крові та МРТ-сканування пацієнтові поставили діагноз "чоловічий гіпогонадизм".
Пізніше Хеммінг зустрівся з лікарем, який призначив йому двотижневі ін'єкції тестостерону, щоб підвищити рівень цього гормону в організмі. Хлопець стверджує, що вже через два місяці його голос почав звучати більш мужньо, а через дев'ять місяців у нього виросла борода.
"Я також виріс на цілих п'ять дюймів і став більш впевненим у собі", — додає Хеммінг, якому наразі 22 роки.
Тепер він активно ділиться своєю історією у TikTok, щоб підвищити обізнаність в суспільстві про чоловічий гіпогонадизм й заохотити інших чоловіків не соромитися цієї проблеми та вчасно звертатися по професійну допомогу.
"Якщо ви відчуваєте, що щось не так, вам потрібно звернутися до лікаря. Я шкодую, що не зробив цього ще чотири роки тому", — наголошує він.
Нагадаємо, раніше Фокус писав про 21-річну студентку із Баррінгтона (штат Род-Айленд, США), яка скаржиться на "зруйноване життя" через рідкісний персистентний генітальний розлад (PGAD). Це захворювання викликає постійне неконтрольоване збудження, що супроводжується болем та дискомфортом.
Крім того, 36-річна Асія Шабір із Бірмінгема, що в британському графстві Західний Мідленд, народилася зі вкрай рідкісним дефектом шкіри та соромиться виходити на вулицю.