Про це повідомляє пресслужба МОЗ, передає Укрінформ.
«Усі без винятку медичні заклади мають увійти до єдиного медичного простору України і працювати за Програмою медичних гарантій. Ми розуміємо всі складнощі цього процесу в умовах повномасштабної війни, що триває, але маємо крок за кроком рухатися в цьому напрямку. Адже це те рішення, яке значно покращує доступність якісної безоплатної медичної допомоги для пацієнта», - сказав Ляшко.
Він запевнив у відкритості до діалогу з медзакладами, готовності допомагати, щоб зберегти ефективність тієї чи іншої установи, враховувати її особливості.
Ляшко нагадав, що в Охматдиті – найбільшій дитячій лікарні країни – щороку проводять понад 10 тисяч операцій та консультують більш ніж 270 тисяч дітей. За останні два роки лікарня пройшла значний етап удосконалення: поставлено найсучасніше обладнання, висококваліфіковані медики регулярно проходять навчання та стажування за кордоном, запрацював Центр орфанних захворювань.
Нині триває підготовка медичного закладу до запуску зміни статусу на державне неприбуткове підприємство з 1 липня цього року і перехід на роботу в межах Програми медичних гарантій з 1 січня 2025 року.
Учасники наради обговорили фінансово-економічний план Охматдиту в межах переходу на фінансування за Програмою медгарантій, а також низку дискусійних питань щодо кадрового та матеріально-технічного забезпечення для відповідності вимогам контрактування з НСЗУ.
Крім цього, було приділено увагу тарифам на унікальні високоспеціалізовані медичні послуги, які зараз не підпадають під наявні пакети медичних послуг, але успішно надаються в Охматдиті.
Охматдит готується до роботи за Програмою медгарантій: у МОЗ провели нараду / Фото: МОЗ
У МОЗ нагадали, що Охматдит уже уклав контракти з НСЗУ за двома напрямами – трансплантація органів та трансплантація кісткового мозку – на суму понад 168 млн грн.
Як повідомляв Укрінформ, у 2024 році з НСЗУ уклали договори в межах Програми медичних гарантій майже 3,5 тис. медзакладів.
Фото: kypur.net