![У Чорнобильському заповіднику помічено новий для Полісся вид хижаків: фото](https://thumbor.my.ua/yp8xjuUK7Z3LnS-gMBkRntxia04=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2Fb1f78b420ff73d96aaa02d730781c0f7.jpg)
У Чорнобильському заповіднику помічено новий для Полісся вид хижаків: фото
Шакалячі сліди й раніше були помічені у Чорнобильському заповіднику, а тепер науковці спостерігали і самого хижака.
На території Чорнобильського заповідника, в околицях Луб’янки, на Київщині помічено новий для Полісся вид великих хижих ссавців – шакал.
Про це йдеться у повідомленні Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника.
Шакал золотистий або звичайний – це тварина з сімейства псових, представник роду вовків. Він і схожий на вовка, проте голова не така лобаста, морда вужча, більш загострена, та й розміри менші.
Шакал є падальником, активно адаптується до антропогенного ландшафту, завдяки чому на початку ХХІ століття розширив свій ареал. І, як бачимо, аж до зони відчуження.
"У більшості народів образ шакала – негативний, оскільки він уособлює боягузтво, нахабність, злодійкуватість і навіть підлість. Однак для природи – це ще один вид тварин, що має право на життя, особливо, якщо сам його активно виборює. Інша справа, як з часом поведе себе популяція цього хижака, якщо він зуміє закріпитись і розмножитись на заповідній території? Кому стане конкурентом чи загрозою?" – йдеться у дописі заповідника під фото.
Шакалячі сліди й раніше були помічені у Чорнобильському заповіднику. Лапка цієї тварини компактна, а між подушечками майже нема проміжків.
А тепер співробітники заповідника спостерігали і самого хижака.
"Цей новий гість – тимчасовий чи вже назавжди? Поки невідомо", – зазначають у Чорнобильському заповіднику.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)