Глобальний саміт щодо миру в Україні може відбутися у Швейцарії 16-17 червня. У цій конференції мають взяти участь до сотні країн
Про це повідомляє Bloomberg.
Співрозмовники інформаційного агентства розповіли, що саміт миру Швейцарія планує перевести 16-17 червня, проте наразі невідомо, скільки світових лідерів будуть присутні на заході. Джерела зауважили, що на конференцію запрошено до 100 держав.
За словами осіб, ознайомлених з інформацією, ключовим питанням суперечок є участь Китаю, оскільки вона "була б вирішальною для Швейцарії, щоб зробити ініціативу надійною".
Співрозмовники розповіли Bloomberg, на думку союзників України, присутність Китаю на саміті є важливою для успіху зустрічі враховуючи вплив, який Пекін чинить на Москву за час повномасштабної війни.
Водночас речник міністерства закордонних справ Швейцарії заявив, що дата й місце проведення саміту миру поки що не визначені.
"Окрім перспектив України, Росії та Європи також важливо прислухатися до глобального Півдня, який відіграватиме ключову роль в остаточному залученні Росії до процесу. Саме тому ми тісно співпрацюємо з Китаєм, Індією, Бразилією, Південною Африкою та Саудівською Аравією", - розповіли Bloomberg у МЗС Швейцарії.
- 15 січня Зеленський прибув до Швейцарії з робочим візитом для участі в Давоському форумі та проведення переговорів із лідерами країни. Тоді Швейцарія оголосила, що надасть 1,6 млрд євро допомоги Україні з 2025-го до 2028 року й хоче прийняти глобальний саміт миру.
- 26 січня заступник голови ОП Ігор Жовква повідомив, Україна запросила очільника Китаю Сі Цзіньпіна взяти участь у саміті щодо української Формули миру у Швейцарії.
- 26 лютого Швейцарія заявила про намір до літа провести саміт щодо миру в Україні. Кремль відреагував.
- 15 березня заступник постійного представника Китаю при ООН Ген Шуан закликав сторони "української кризи" якнайшвидше розпочати мирні переговори.
- 18 березня, посол Китаю у Швейцарії Ван Шіхтін заявив, що КНР розглядає можливість участі у глобальному саміті миру, який організовує Швейцарія на прохання України.