Небезпечна хвороба: як захиститися від сказу
Небезпечна хвороба: як захиститися від сказу

Небезпечна хвороба: як захиститися від сказу

Небезпечна хвороба: як захиститися від сказу

Для цього потрібно дотримуватися певних правил.

Переносити сказ можуть домашні собаки та кішки, а також безпритульні та дикі тварини. Хвороба є смертельно небезпечною для людини. Фахівці Центру громадського здоров'я (ЦГЗ) розповіли, як поводитися з тваринами, щоб не захворіти на сказ.

Як запобігти інфікуванню сказом

Для цього потрібно дотримуватися певних правил:

  • Вакцинувати домашніх тварин від сказу та інших недуг. Ветеринарний лікар розповість, коли і як часто потрібно робити щеплення тварині. Треба чітко дотримуйтеся графіку вакцинації.
  • Уникати контакту з дикими та безпритульними тваринами. Не можна гладити, годувати з рук диких тварин, особливо якщо вони проявляють дивну поведінку.
  • Бути обережним під час гри з тваринами. Не можна грати з безпритульними або дикими тваринами. Також не потрібно дражнити та переслідувати тварин. Не можна заважати тваринам під час їжі або сну.
  • Проявляти пильність під час догляду за травмованими дикими тваринами. Якщо ви підібрали травмовану дику тварину, намагайтеся уникати безпосереднього контакту з нею і негайно звертайтеся до ветеринара. Поранена тварина може покусати чи подряпати вас, заразити сказом або іншою інфекцією.

Як розпізнати сказ у тварини

Сказ у тварин може мати такі прояви:

  • зміни в поведінці — тварина може стати дуже агресивною або, навпаки, дуже пасивною;
  • зміни у звуках — тварина може видавати незвичайні звуки, довго і збуджено лаяти або вити;
  • зміни в рухах — тварині може бути складно стояти або ходити, її рухи можуть стати дивними, нервовими;
  • слабкість або параліч — тварина може втратити рухливість окремих частин тіла.

Якщо у домашнього улюбленця з'явився один з цих симптомів, слід негайно звернутися до ветеринара чи до фахівців територіального органу Держпродспоживслужби. Вони допоможуть зрозуміти, чи свідчать ці симптоми про сказ або про інше захворювання.

У ЦГЗ додали, що у системі охорони здоров’я на рівні медзакладів кожної області визначені центри антирабічної допомоги: вони забезпечені вакцинами, лікарі центрів надають медичну допомогу пацієнтам, які звертаються у разі укусів, подряпин, ослинень тваринами; здійснюють первинну обробку; призначають і здійснюють курс антирабічних щеплень за потреби.

Раніше фахівці Центру громадського здоров'я нагадали українцям, як захиститися від ботулізму.

Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для постановки будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!

Джерело матеріала
loader
loader