Військовослужбовці НАТО вже перебувають в Україні для контролю над озброєннями та навчання – El Pais
Військовослужбовці НАТО вже перебувають в Україні для контролю над озброєннями та навчання – El Pais

Військовослужбовці НАТО вже перебувають в Україні для контролю над озброєннями та навчання – El Pais

В Україні вже присутні військові з країн НАТО, але вони не приймають участь у бойових операціях. Військовослужбовці альянсу виконують завдання з контролю за озброєнням, яке надається Україні, проводять розвідувальні операції та здійснюють навчання.

Про це повідомляє іспанська газета El Pais. Точна кількість військових та з яких вони країн не уточнюється.

Французький президент Емануель Макрон, заявивши про можливість відправки солдатів альянсу в Україну, не лише відкрив дискусію щодо цього питання, але й непрямо підтвердив, що на українській землі вже є військовослужбовці з країн НАТО, проте вони не беруть участі у бойових діях.

Водночас міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський, виступаючи на конференції у Варшаві 8 березня, заявив, що в Україні вже присутні військові країн альянсу.

"В Україні вже є солдати НАТО, і я хочу подякувати посольствам, які пішли на цей ризик. На відміну від інших політиків, я не скажу, які це країни", – сказав Сікорський.

В останньому реченні Сікорський натякнув на канцлера Німеччини Олафа Шольца, який заявив наприкінці лютого, що в Україні перебувають британські та французькі військові. Шольц наголошував, що його уряд не надасть Києву свої ракети великої дальності Taurus, оскільки це вимагатиме, як це вже сталося з британсько-французькими ракетами Storm Shadow/Scalp, відправити військових техніків для контролю цієї зброї.

Водночас президент Чехії Петр Павел, у телевізійному інтерв'ю 10 березня, зауважував, що солдати Атлантичного альянсу працюють в Україні вже понад десять років, не в складі бойових підрозділів, а як армійські інструктори.

"Слід пам'ятати, що після анексії Криму та окупації частини Донбасу, що по суті було агресією, хоча й у набагато менших масштабах, ніж сьогодні, на українській території діяла навчальна місія НАТО, до якої свого часу входило більше ніж 15 країн та нараховувалось близько 1000 осіб", – заявив глава Чехії.

Він наголосив, що все це не суперечить міжнародному праву і Статуту ООН.

Повідомляється, що газета El Pais опитала численні військові джерела з України та країн Європейського Союзу протягом понад двох років війни. Усі вони погоджуються з тим, що жодна армія НАТО не брала участі у бойових діях в Україні.

Проте джерела також підтверджують наявність інформаторів на місцях, які надають інформацію про ситуацію на фронті, визначають ефективність наданої допомоги та можливі проблеми її використання, а також виявляють ймовірні випадки корупції під час надання допомоги.

Деякі з цих неофіційних інформаторів – колишні іноземні військові, які у якості волонтерів воюють в лавах Збройних сил України.

El Pais зазначає, що принаймні два джерела – американське та українське - стверджують, що Вашингтон особливо активно контролює надану допомогу, організовуючи місії між своїм посольством і українською владою, а також відвідуючи їх поза офіційними каналами.

Раніше повідомлялося, що наразі Україна не розглядає можливість введення військ Північноатлантичного альянсу на свою територію. Заступник керівника Офісу президента Ігор Жовква пояснив, що для цього щонайменше потрібне відповідне рішення.

Як повідомляв OBOZ.UA,  глава Франції Еммануель Макрон заявив, що нібито розглядає сценарій відправки військ на територію України – якщо російські окупанти зможуть прорвати фронт у бік Одеси чи Києва.

Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader