Про це голова правління ГС «Асоціація операторів та інструкторів з першої допомоги та тактичної медицини» Леонід Федоровський повідомив під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Укрінформ «Звіт про перший місяць діяльності в новому форматі».
«Наразі маємо дуже позитивні результати. До нас долучилося близько 800 приватних осіб і 15 організацій-партнерів, з якими ми вже встигли домовитись про співпрацю. Ми намагаємось покращувати результативність діяльності і з державними інституціями», – сказав Федоровський.
Він розповів, що наразі у роботі асоціації є цілий ряд проєктів. Один з центральних – веб-платформа обміну досвідом для медиків, рятувальників, осіб, які займаються першою допомогою. За словами Федоровського, проєкт реалізований на 35% – вже почалася робота над програмним компонентом. Він наголосив, що асоціація також провела декілька консультацій з державними структурами, які забезпечать безпеку комунікації спеціалістів.
Голова правління ГС «Асоціація операторів та інструкторів з першої допомоги та тактичної медицини» зазначив, що важливим елементом на цьому веб-ресурсі є система голосування – всі члени асоціації матимуть можливість брати участь у адвокаційній, політичній і дорадчій діяльності асоціації.
«За декілька місяців матимемо безпечний ресурс, на якому всі фахівці з рятування життя зможуть обмінятися досвідом, отримати актуальні, сучасні матеріали, які необхідні для роботи, і обговорити нагальні проблеми та потреби», – підкреслив він.
Також Федоровський поінформував, що у співпраці з державними інституціями, Міністерством оборони України, Департаментом охорони здоров'я та Командуванням Медичних Сил ЗСУ асоціація на 70% завершила роботу над професійним стандартом інструктора з тактичної медицини. За його словами, приблизно через один-два місяці вже буде державна професія інструктора з тактичної медицини і процедура визнання людей, які займаються цим видом діяльності на професійних засадах.
Крім того, у партнерстві з фондом «Razom for Ukraine» та юридичною компанією «Іщенко та партнери» асоціація запустила великий постійний інформаційний проєкт з юридичної підтримки військових.
Федоровський зауважив, що постійне представництво членів асоціацій є у робочих групах, організованих на базі Командування Медичних Сил ЗСУ та Міністерства оборони України.
«Таким чином ми намагаємося одночасно мати інформацію і допомагати у розробці сучасних, якісних стандартів підготовки військовослужбовців з тактичної медицини та надання першої допомоги», – прокоментував голова правління асоціації.
Він розповів, що продовжує роботу і активно працює проєкт з навчання інструкторів з тактичної медицини. За перший місяць роботи асоціації у новому форматі 24 особи успішно завершили навчання.
Також активно набирає обертів проєкт з розміщення аптечок зупинки кровотеч у публічних просторах. Він наразі на стадії збору коштів.
Федоровський повідомив, що також була проведена серія майстер-класів для військових лікарів із внутрішньокісткового доступу. 20 осіб завершили навчання у цьому місяці, у наступному заплановано навчання 40 осіб.
На майбутнє планується три великі проєкти: дослідження ефективності навчання з тактичної медицини; гармонізація цивільних та військових стандартів надання допомоги; розробка стандартів якості для засобів першої допомоги та тактичної медицини.
Як повідомляв Укрінформ, в Україні створили Асоціацію операторів та інструкторів з тактичної медицини. Вона об'єднала різні напрями, що пов'язані із першою допомогою, тактичною та військовою медициною, волонтерською та медичною діяльністю, реабілітацією тощо.