РФ ввозить британські вимірювальні системи для виробництва зброї завдяки реекспорту
РФ ввозить британські вимірювальні системи для виробництва зброї завдяки реекспорту

РФ ввозить британські вимірювальні системи для виробництва зброї завдяки реекспорту

Низка російських компаній 2023 року ввезла в Росію вимірювальні системи виробництва британської Renishaw, потрібні для виробництва зброї, на суму 360 мільйонів рублів ($4 млн).

Як передає Укрінформ, про це йдеться в розслідуванні видання «Важные истории».

Британська компанія Renishaw виробляє вимірювальні системи, які контролюють якість деталей, виготовлених на металообробних верстатах. Таке обладнання необхідне для військово-промислового комплексу, де важлива максимальна точність. З початком повномасштабного російського вторгнення в Україну британська компанія закрила свій бізнес у РФ.

Проте, за даними журналістів, закупівлі продовжилися завдяки системі реекспорту. В цьому брали участь не менше десяти російських компаній. Вони, у свою чергу, отримували обладнання британської компанії Renishaw через постачальників із третіх країн, які не потрапили під санкції - Гонконгу, Китаю, Туреччини, Вірменії.

Найбільше обладнання (на суму 59 млн рублів) ввезла петербурзька НВК «Фотоніка», на другому місці — один із постачальників оборонного комплексу «Тесткомплект» (52 млн рублів), на третьому — ще один підрядник оборонного комплексу «Мир станочника» (23 млн рублів). Серед імпортерів британських систем є компанія «Сонатек». Її власники, громадяни Росії, живуть у Бельгії і організують поставки через бельгійську компанію, що їм належить.

Деякі російські виробники зброї закуповували системи Renishaw майже безпосередньо. Зокрема 100% китайської компанії Shvabe Opto-Electronics належить Уральському оптико-механічному заводу, який не потрапив під санкції. Через цю компанію завод завіз системи Renishaw на 8 млн рублів.

Для роботи систем Renishaw потрібне програмне забезпечення. На сайті клієнтам пропонують звертатися до британського офісу, але базову версію програмного забезпечення можна завантажити і в App Store, і в Google Play.

Як повідомлялося наприкінці минулого року, підрядники російських підприємств, які випускають ракети "Кинджал", досі уникають європейських санкцій, що дає їм змогу імпортувати необхідні товари з різних країн ЄС.

Фото: Renishaw

Теги за темою
Росія Зброя Технології
Джерело матеріала
loader
loader