Як освітяни стали промоутерами вакцинації від Covid-19 та грипу серед людей 60+: історія успіху
Як освітяни стали промоутерами вакцинації від Covid-19 та грипу серед людей 60+: історія успіху

Як освітяни стали промоутерами вакцинації від Covid-19 та грипу серед людей 60+: історія успіху

Професія вчителя завжди мала вплив на розвиток суспільства. До позиції вчителів прислухалися не лише учні, але й їхні батьки, родичі та спільнота загалом. Особливо помітною фігура вчителя є у громадах невеликих містечок та сіл.

Саме тому ініціатори всеукраїнської просвітницької кампанії Шануйся, піклуйся, вакцинуйся обрали собі за союзників освітян. І не помилилися.

Інформаційну кампанію реалізує проєкт USAID Розбудова стійкої системи громадського здоров’я в співпраці з МОЗ України та обласними центрами контролю і профілактики хвороб (ЦКПХ). Її мета – інформування про важливість вакцинації проти грипу та Covid-19 людей похилого віку, які є основною групою ризику з тяжкого перебігу та ускладнень після цих захворювань.

Зараз дивляться

Приклад вчителів вплинув на ставлення громади

За словами директора комунального закладу Старостинська гімназія Роздільнянської міської ради Одеської області (м. Роздільна) Наталії Кіріци, гімназія стала у своїй громаді справжнім центром просвітництва щодо вакцинації проти Covid-19 та грипу. Щойно з’явилися можливість, працівники гімназії ухвалили усвідомлене рішення вакцинуватися проти Covid-19 . Згодом цей приклад суттєво вплинув на ставлення до щеплень в громаді загалом.

– Я зробила щеплення проти Covid-19 однією з перших, – розповідає Наталія Кіріца. – Також вакцинувалася моя сім’я, син. Гадаю, це стало прикладом і для колег. Ми запросили в наш заклад вакцинальну бригаду і за один раз зробили щеплення всьому колективу. Прийшли навіть батьки дітей, родичі похилого віку, зокрема з сіл. Пізніше вся моя сім’я перехворіла на Covid-19 , але завдяки вакцинації хвороба минула без ускладнень.

На базі Старостинської гімназії неодноразово відбувалися лекції та тренінги, присвячені темі щеплень проти Covid-19 та грипу.

Інтерес дітей допоміг залучити до щеплень батьків

Як вважає Наталія Кіріца, головною перешкодою для вакцинації освітян, як і решти українців, є брак достовірної інформації. Хоча сама процедура щеплення знайома нам з дитинства, Covid-19 — це нова хвороба, тому інформація про неї неодноразово змінювалася. Це створило сприятливий ґрунт для різноманітних міфів та маніпуляцій.

Наталія Кіріца вірить, що опрацювання теми щеплень з гімназистами ще з дитинства створить в них імунітет від міфів і конспірологічних теорій, сприятиме вихованню відповідального ставлення до власного здоров’я, зокрема усвідомленню важливості профілактики.

Учні, передусім старшокласники, активно брали участь в обговоренні різних аспектів вакцинації, а гімназисти молодшого віку навіть підготували тематичні малюнки. На думку Наталії Кіріци, інтерес до проблеми дітей допоміг залучити до щеплень батьків.

Грип і Covid-19 нікуди не зникли

Як розповідає директор Лисецького ліцею Лисецької селищної ради Івано-Франківського району Івано-Франківської області Христина Піндус, в період карантину більшість освітян були змушені зробити перші щеплення проти Covid-19, оскільки тоді це було обов’язковою умовою для повернення на роботу.

Водночас надалі робити бустерні вакцинації від вчителів не вимагали, тому деякі з них проігнорували цей важливий етап імунізації. Завершити повний курс вакцинації проти Covid-19 освітян спонукала, з-поміж іншого, й інформаційна кампанія.

Христина Піндус підтверджує тезу про те, що в таких важливих питаннях, як щеплення, жителі громади, зокрема й особи похилого віку, часто орієнтуються саме на вчителів.

– Зараз під час війни на дуже багато важливих речей ми заплющуємо очі, – розповідає вона. – Але ні грип, ні Covid-19 нікуди не зникли. Є ще чимало людей, які, можливо, і хотіли б вакцинуватися, але їм бракує стимулу й більш повної інформації. Також важливим є особистий приклад.

Люди бачать, що вчитель, який вчить їхніх дітей, вакцинувався. З ним все нормально, він без хвороб проходить через епідемічний сезон. Це змушує їх переосмислити власне ставлення. В нашому селищі всі один одного знають, тому на такі речі звертають увагу.

Вчителі-пенсіонери допомагають робити перші кроки молодшим колегам

Колектив Лисецького ліцею на заняттях також приділяє увагу темі вакцинації. Основи здоров’я тут викладає вчитель фізкультури. В рамках тижня здоров’я учні ліцею малювали плакати про здоровий спосіб життя, зокрема і про щеплення.

З 45 вчителів Лисецького ліцею шестеро є пенсіонерами, а отже, перебувають у групі ризику тяжкого перебігу Covid-19 та грипу. За словами директора Христини Піндус, колектив дуже цінує внесок цих фахівців. Досвідчені вчителі допомагають робити перші кроки у професії своїм молодшим колегам. Своєчасна вакцинація проти Covid-19 і грипу є для них передумовою збереження працездатності і можливістю продовжувати свою важливу місію.

Теги за темою
Коронавірус
Джерело матеріала
loader