У законопроєкті про мобілізацію є низка спірних моментів, серед яких, зокрема демобілізація. А через тисячі правок до другого читання документ може сильно змінитися.
Про це заявив секретар Комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони і розвідки Роман Костенко.
Законопроєкт №10449 – спірні моменти
Нардеп першим згадав законопроєкт президента Володимира Зеленського №11035 про демобілізацію, який Верховна Рада ухвалила наприкінці тижня.
– А в законопроєкті, який ми розглядатимемо, передбачена демобілізація для мобілізованих через 36 місяців. Там встановлено, що Ставка верховного головнокомандувача може ці терміни відстрочити. На мій погляд, передбачена в цій редакції можливість продовжити терміни служби через Ставку виглядає як заздалегідь закладений обман, – вважає Костенко.
Також, за його словами, обговорюється обмеження прав за неявку до ТЦК, що суперечить Конституції.
Ще один спірний момент – як працюватиме е-кабінет військовозобов’язаного.
Окрім того, Костенко каже, що триває обговорення – чи залишати відстрочку від мобілізації для аспірантів, які навчаються на контрактній формі.
– Але слід розуміти, що до документа вже внесли близько 4 000 поправок, з якими комітет ще не мав можливості ознайомитись. Значна частина з них має сенс. Тому насправді законопроєкт зрештою може зазнати чимало змін, – додав він.
Законопроєкт №11035 про демобілізацію строковиків
У пʼятницю, 23 лютого, Верховна Рада ухвалила
Він передбачає внесення змін до глави ХІІ Прикінцеві положення закону України Про військовий обов’язок і військову службу щодо термінів строкової військової служби.