/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F383ac9867a71c99cf6e3dc9d903f7ee2.jpg)
На закупівлю снарядів для України за «чеською ініціативою» вже є кошти на перше півріччя 2026 року - посол
Про це в інтерв’ю Укрінформу сказав посол України в Чеській Республіці Василь Зварич.
«Дуже важливо, що Чехія використовує для закупівлі боєприпасів для України також доходи від заморожених російських активів. Процес іде постійно, щодня відбувається постачання боєприпасів і озброєння в Україну», - заявив посол.
Він нагадав, що за минулий рік в Україну завдяки ініціативі було передано 1,5 млн боєприпасів великих калібрів (це не лише 155 мм, а й інших). Цього року планується збільшити цю кількість до 1,8 млн. За перші пів року Україна отримала з «чеського напрямку» майже 800 тисяч таких боєприпасів, поінформував Зварич. Щонайменше на перше півріччя наступного року вже акумульовані кошти для закупівлі боєприпасів у рамках чеської ініціативи.
Окрім того, відбувається співпраця з локалізації виробництва озброєння і боєприпасів в Україні.
«Ми лише за цей рік маємо три нові проєкти: з виробництва штурмових гвинтівок Bren 2, по виробництву боєприпасів 155 мм калібру, по створенню лінії виробництва патронів менших калібрів», - повідомив посол, додавши, що це не весь перелік проєктів, які існують у галузі співпраці між ОПК двох країн.
Під час спілкування в травні в Празі Президента України Володимира Зеленського з керівниками ключових оборонних компаній Чеської Республіки було наголошено на важливості створення українсько-чеського оборонного кластеру.
Прикладом стратегічної орієнтованості Зварич назвав і те, що днями в Україні відкрила своє представництво збройова компанія світового рівня Czechoslovak Group (CSG).
Як повідомлялось, ініціативу з боєприпасів – закупівлю Чехією боєприпасів за гроші європейських країн по всьому світу - запропонували на початку минулого року президент і прем’єр ЧР.

