Про це в інтерв’ю Укрінформу повідомив речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.
«Випуск льотного факультету 2023 року проходить підготовку у Великій Британії, щоб освоювати літаки F-16, у нього буде більш довгострокова дворічна програма підготовки. Навчаються там і льотчики, і штурмани, й авіаційні інженери. У вересні вони виїхали, тож рахуйте – п'ять місяців там вчаться. Вони вивчають авіаційну термінологію англійською мовою. Українською мовою ніхто книжки та документацію перекладати не буде. Далі вони проходитимуть підготовку на легкомоторних літаках, а потім буде вирішене їхнє подальше перебазування на аеродроми чи в навчальні центри, де є F-16», - повідомив Ігнат, додавши, що курсанти Харківського університету Повітряних сил зможуть у подальшому проходити підготовку і в країнах НАТО, готуватись до роботи на IRIS-T, Patriot, NASAMS та інших системах.
Речник зауважив, що Харківський університет готує не лише пілотів, а й інших фахівців: у радіотехнічні, зенітні ракетні війська, частини логістики та зв’язку, льотні бригади, включаючи безпілотну авіацію.
«Всі охочі можуть долучатися до Харківського університету. Я думаю, скоро буде виставлена програма, умови вступу до вишу. Хто хоче стати професійним захисником неба – льотчиком, ППОшником – ласкаво просимо в наш університет», - закликав Ігнат.
Як повідомляв Укрінформ, CNN з посиланням на Національну гвардію штату Аризона (США) повідомило, що перші чотири українських пілоти мають завершити навчання на американських винищувачах F-16 до цього літа.
Фото: Getty Images