На тлі останніх заяв та дії Росії це справді не видається настільки фантастичним розвитком подій. Радник голови ОПУ Михайло Подоляк в інтерв'ю 24 Каналу прокоментував можливість Третьої світової війни, пояснивши, чому вона була б вигідною Кремлю.
Чи можлива Третя світова війна
Видання The Telegraph опублікувало новий сценарій нападу Росії на НАТО. Журналісти припустили, що Путін мобілізує 200 тисяч солдатів і піде у новий наступ в Україну навесні 2024 року. Влітку Росія спровокує протести російськомовних у країнах Балтії та проведе проти цих країн кібератаки. Протести використають як привід для навчань у Білорусі та розміщення військ у Калінінграді.
Взимку Росія спровокує конфлікт в районі Сувальського коридору. На цьому етапі у Росії та Заходу постане вибір – домовлятися або вести війну.
Трохи інфантильно, що вони вважають, що додаткова мобілізація у 200 тисяч людей щось вирішить. Люди абсолютно не розуміють, що таке війна, яка йде зараз на території України. Якщо ми говоримо про мобілізацію, то Росії потрібно 2 – 4 мільйони, для того, щоб принаймні прийти до такого сценарію, про який мовиться,
– зазначив Михайло Подоляк.
Водночас інші ризики, які описують у британському виданні є цілком реалістичними. Зокрема, якщо й далі не буде просування по деокупації, то Росія справді накопичуватиме певний військовий потенціал на кордоні з країнами Балтії чи Фінляндії.
Все для того, щоб паралельно з кібератаками, атакувати військами під гідною захисту російського населення, наприклад, в Естонії.
"Безумовно, вони можуть це зробити. Це буде така спроба максимально жорстко й остаточно налякати європейські країни, щоб вони погодились на поділ України", – зауважив Подоляк.
Росія сподівається на те, що зможе домовитись з Європою про остаточну окупацію певних українських територій з гарантіями, що далі не нападатиме на країни НАТО. Однак при цьому країна-агресорка також захоче захопити й країни Балтії, адже вона хоче контролювати Балтійську акваторію.
У чому вигода Росії
На думку Михайла Подоляка, Третя світова війна уже йде. Просто виглядає не так, як Друга світова війна, адже вона все ж сьогодні має набагато більше аспектів.
Росія дуже зацікавлена в цьому. Тому що тоді це буде Океанія, а не Росія. Це буде країна, яка буде постійно перебуватиме в стані війни, і користуючись цим, зможе суттєво зменшити соціальне навантаження на свою державу. Тобто люди житимуть в максимально примітивних таборах і працюватимуть на військових виробництвах,
– пояснив Подоляк.
Так, Росія зможе тотально контролювати свою територію, і водночас активно атакувати європейський континент.
Можлива війна Росії проти Європи та НАТО: що кажуть у світі
- У The New York Times припускають, що через 5 роківпісля завершення війни в Україні російські війська можуть напасти на східний фланг НАТО. Зокрема, у цьому Росії може допомогти поки лише гіпотетична перемога Дональда Трампа на виборах у США.
- У Німеччині також заговорили про можливузбройну агресію з боку Росії. Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус зазначив, що у разі "перемир'я" України та Росії, країна-агресорка потребуватиме кілька років, щоб відновити свій військовий потенціал. Після цього Кремль може прийняти рішення про напад на НАТО.
- Цікаво відмітити, що командувач Сил оборони Естонії повідомив, що Росія глушить сигнал GPSу Східній Європі. Офіційних підтверджень такій заяві немає, однак Мартін Херем у цьому переконаний. За його словами, Москва навчається та тестує на випадок ймовірного конфлікту у цьому регіоні.