У Верховній Раді чекають від Міноборони пояснень щодо норм про «електронні повістки»
У Верховній Раді чекають від Міноборони пояснень щодо норм про «електронні повістки»

У Верховній Раді чекають від Міноборони пояснень щодо норм про «електронні повістки»

У Верховній Раді чекають від Міноборони пояснень щодо норм про «електронні повістки»

Новий законопроєкт передбачає надсилання повісток через електронний кабінет

Народний депутат й заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Єгор Чернєв заявив, що наступного тижня його комітет збирається розглянути новий законопроєкт №10449 щодо мобілізації та очікує роз’яснень від його авторів з Міністерства оборони за низкою питань. Серед них – «електронні повістки», які, за законопроєктом, будуть надходити через електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста та вважатися врученими у день отримання ТЦК повідомлення про їх доставку в електронний кабінет.

«Прибрали повістки електронною поштою, але додали повістки тепер в електронному кабінеті. Чисто технічно ми хочемо почути від Міністерства оборони, як це буде виглядати, тому що не всі люди можуть чи мають доступ до інтернету та смартфони. Як це практично буде виглядати? Таких питань багато. Є питання чи потрібен якийсь примус для тих, хто виїхав? Мається на увазі позбавлення права отримувати консульські послуги, якщо людина не стала на облік за кордоном. Чесно кажучи, хочеться почути позицію Міністерства закордонних справ, по-перше, чи впораються консульські наші відділи з такими завданнями. А, по-друге, чи дійсно це дасть якісь результати? Чи дійсно люди через це повернуться, а не навпаки – ми їх втратимо назавжди», – сказав Чєрнєв в ефірі телемарафону «Єдині новини».   

За словами народного депутата, у нього є питання також щодо військовозобов’язаних, які займаються доглядом за людьми з інвалідністю («Зараз багато запитів від таких людей. Якщо людина, яка опікується, піде до армії – нема кому буде доглядати», сказав Чєрнєв).   

«Таких питань в принципі вистачає, хоча, з іншого боку, це вже дійсно кращий варіант законопроєкту ніж той який був і з цим можна вже працювати», – зазначив народний депутат.

Нагадаємо, новий законопроєкт щодо мобілізації передбачає внесення до Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» нового розділу й норм щодо заходів впливу на військовозобов’язаних та резервістів, які ухиляються від явки до територіальних центрів комплектації та соціальної підтримки (ТЦК та СП). Вони передбачають обмеження у праві керування транспортними засобами та накладення арешту на кошти та інші цінності, що знаходяться на рахунках та на зберіганні у банках чи інших фінансових установах у випадку неявки за повісткою.

Раніше народний депутат Чєрнєв припустив, що процес ухвалення законопроєкту щодо мобілізаціїне буде швидким. Орім пропозицій профільного комітету очікується значна кількості правок від народних депутатів. Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний вважає, що Україні необхідні непопулярні заходи, аби покращити результати мобілізації. У своїй статті для CNN він наголосив, що у цьому питанні Росія має суттєву перевагу.

Джерело матеріала
loader
loader