Мобілізаційний закон: у Раді сказали, якої норми не вистачає у документі
Мобілізаційний закон: у Раді сказали, якої норми не вистачає у документі

Мобілізаційний закон: у Раді сказали, якої норми не вистачає у документі

Голова парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки, нардеп "Слуги народу" Олександр Завітневич вважає, що у новому законопроекті про мобілізацію не вистачає норм про ротацію.

Про це він сказав коментарі "Інтерфакс-Україна" .

"На законодавчому рівні має бути обов'язково хоч якась норма про ротацію, її строк. Зараз цієї версії немає, хоча ми на комітеті про неї багато говорили", - зазначив Завітневич.

Він додав, що у поправках до першого та другого читань у парламенті народні депутати пропонуватимуть цю норму.

Також він прокоментував пропозицію проводити мобілізацію засуджених.

«Я не проводив би мобілізацію засуджених. Це моя особиста думка. Я проти цього. Чому? розпочалася "дідівщина", - зазначив нардеп.

Крім того, зазначає Завітневич, проти цієї норми у законодавстві виступають і самі військові.

Законопроект про мобілізацію пропонує близько 150 змін до чинних законів. Наприклад, додає Завітневич, позитивно, що законодавство пропонує внести норму про те, що особи з інвалідністю не підлягають призову на військову службу під час мобілізації.

ЗСУ
ЗСУ
Генштаб ВСУ

Серед плюсів законопроекту голова комітету наголосив на положенні про право на звільнення від військової служби військовослужбовців, звільнених із полону, якщо вони не виявили бажання служити далі.

"Дуже важлива норма про 36 місяців, про яку говорили і військові. Щодо терміновиків також вирішено, що їх буде звільнено. А термінову службу буде замінено, про що ми давно говорили, початковою базовою підготовкою. Військовий бейсик – ми її можемо так називати. І цю підготовку мають пройти усі громадяни", - сказав нардеп.

Крім того, Завітневич також окремо виділив норму про додаткову 90-денну відпустку (без поділу на частини) із збереженням грошового забезпечення військовослужбовцям після їхнього звільнення з полону, але крім тих, хто вирішив звільнитися з військової служби.

Відповідаючи на запитання щодо термінів розгляду законопроекту у Раді, голова комітету нагадав про 14 днів, передбачених для подання альтернативних законопроектів, хоч і припустив, що цей термін Рада може скоротити.

Раніше в Раді сказали, чи може у законопроекті з'явитися норма про "відкуп" від мобілізації.

Теги за темою
Верховна Рада Законопроект
Джерело матеріала
loader