Олександр Завітневич
  • Дата народження
    19 квітня 1973
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Олександр Завітневич
2797

Олександр Завітневич

Завітневич Олександр Михайлович: нардеп IX скликання ВР та чоловік однокласниці Зеленського

Завітневич Олександр Михайлович – у 2019 році став парламентарем за списками партії «Слуга народу». Деякі ЗМІ назвали його призначення головою парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки кумівством.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Декларація
  7. Посилання

Біографія

Олександр Михайлович Завітневич народився 19 квітня 1973 року в селі Осипівка Ольшанського району Кіровоградської області.

Освіта

Після школи Олександр вступив до Київського військового інституту управління та зв'язку. Отримав тут диплом на факультеті радіоінженерії. Потім заочно Завітневич закінчив Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана.

Сім’я

Олександр з 1999 року одружений із Наталією Завітневич. Вона уродженка Кривого Рогу, навчалася у 95-й гімназії в одному класі з Володимиром Зеленським. У неї є дипломи міжнародника та психолога. Дружина Олександра має приватну практику. У 2009 році Наталя захистила дисертацію, ставши кандидатом політичних наук.

Крім того, у 2019 році вона стала власницею ТОВ «М.Т.І.» (надання в оренду інших машин, обладнання та товарів) та співвласницею ТОВ «Смілянський ливарний завод» (лиття сталі). У подружжя є син Єгор та дочка Катерина.

Кар'єра

Олександр – людина закрита. Інформації про його кар'єру до 2019 року досить мало. Відомо, що він служив в армії.

У 2012 році Завітневич разом із партнером став співзасновником у Черкаській області Смілянського ливарного заводу. До 2019 року він був директором цього підприємства. Окрім того, Олександр у 2016 році став співвласником ТОВ «М.Т.І.».

Влітку 2019 року Завітневич став кандидатом у народні депутати. На позачергових парламентських виборах він балотувався під 39-м номером у списку партії «Слуга народу». За результатами виборів Олександр одержав депутатський мандат. У IX скликанні Завітневич став членом фракції «Слуга народу» та очолив комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

Нардеп є членом груп із міжпарламентських зв'язків з Ізраїлем, Литвою, Польщею, Чехією, Туреччиною, Індією, Францією, Великобританією, а також міжпарламентської ради НАТО-Україна.

Він входить до складу кількох спеціальних комісій:

  • з питань формування та реалізації державної політики щодо відновлення територіальної цілісності та забезпечення суверенітету;
  • з розслідування пожежі (вибухів) на складах боєприпасів у період з 2014 по 2018 роки в Ічні (Чернігівська область), Калинівці (Вінницька області), Балаклії (Харківська область), Сватово (Луганська область), Кривому Розі (Дніпропетровська область);
  • з питань розслідування можливих протиправних дій представників органів державної влади та інших осіб, які могли сприяти порушенню державного суверенітету, територіальної цілісності та недоторканності України та становити загрозу національній безпеці України.

Завітневич за два з половиною роки зробив дев'ять депутатських запитів, взяв участь у створенні 69 законопроєктів та 21 раз виступив у стінах Верховної Ради. З передвиборчих обіцянок парламентарій виконав 17%, у процесі – 76%. Не виконано – 7%.

У липні 2020 року Олександр став керівником черкаської обласної організації партії «Слуга народу».

Компромат

Під час керівництва Завітневичем Смілянським ливарним заводом підприємство притягувалося до адміністративної відповідальності. Крім того, на заводі неодноразово проводилися перевірки, які показали велику кількість порушень.

І якщо у грудні 2018 року Управління Держпраці у Черкаській області виявило лише одне порушення, то через три місяці Держслужба України з питань праці знайшла таких вже 93. Серед них відсутність паспорта на газове господарство, відсутність інформації про проведення контрольного огляду газового господарства, підлога робочої зони у печі не покрита електроізолюючим настилом та інші.

Також у лютому 2019 року Державна служба України з надзвичайних ситуацій виявила ще десять порушень.

У ЗМІ писали, що керівником комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Олександр став завдяки тому, що його дружина навчалася у школі разом із президентом Зеленським.

Сам Завітневич в інтерв'ю ВВС заявив, що рішення про його призначення було ухвалено тими людьми, які виявили бажання працювати у цьому комітеті.

Олександр наголосив, що був одним із перших, хто приєднався до команди Зеленського. Він хоч і не є експертом у безпеці та обороні, але людина компетентна, яка має військову освіту і є офіцером запасу.

Під час пресмарафону у жовтні 2019 року на запитання журналіста щодо причин прогулів Завітневича засідань парламентського комітету президент Зеленський заявив, що парламентарій потрапив до лікарні з інфарктом.

Глава держави зазначив, що нардеп не складатиме мандат, а після одужання повернеться до своїх обов'язків. Цікаво, що напередодні пресмарафону Завітневич сам давав брифінг у стінах парламенту і не видався журналістам таким, що пережив інфаркт.

Журналісти проєкту Центру протидії корупції «Серпом за рейтингом» виявили 16 зашкварів нардепа Завітневича. Серед них обрання судді КСУ в обхід Конституції, підтримка сумнівної комісії з обрання керівника САП, яка порушує умови безвізу з ЄС, голосування за фейкове зняття недоторканності та інші.

Здивування викликало у мешканців Черкаської області призначення Олександра на посаду керівника місцевого партійного осередку «Слуги народу». Регіональні ЗМІ зазначали, що на парламентські вибори Завітневич йшов безпартійним, а вже за рік йому довірили місце голови обкому партії.

Цікаво, що до літа 2020 року на Черкащині взагалі не було партосередку «Слуги народу». Місцевих журналістів здивувало, що президентська політична сила лише через рік після парламентських виборів почала формувати свої осередки у регіонах. «І якби не місцеві вибори, напевно, про «Слугу народу» мешканці області не почули б ще довго».

Декларація

У квітні 2021 року Олександр Завітневич опублікував електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.

Нардепу належить земельна ділянка (1001 кв.м.), недобудований житловий будинок (462,4 кв.м.) та квартира (74,9 кв.м.) у Києві. У його дружини два гаражі (по 14,1 кв.м.) у столиці. Власного автомобіля Олександр не має. Наталія їздить на Volvo XC60. Автомобіль обійшовся їй у травні 2020 року у півтора мільйона гривень.

За 2020 рік зарплата депутата Завітневича становила 480 тисяч. Його дружина поповнила сімейний бюджет на 90,8 тисячі гривень. У банку політик зберігає 125,6 тисячі. На рахунках його дружини є 7,5 тисячі гривень і сім доларів, у дочки — 438 гривень. Готівкою Олександр задекларував 220 тисяч гривень та 310 тисяч доларів, у Наталії Завітневич – 70 тисяч євро.

Посилання

Facebook

Згадки про персону