Усе заради мобілізації. Чому російська влада наказала лікарям записувати розмови з пацієнтами
Усе заради мобілізації. Чому російська влада наказала лікарям записувати розмови з пацієнтами

Усе заради мобілізації. Чому російська влада наказала лікарям записувати розмови з пацієнтами

У російських поліклініках на робочих комп'ютерах лікарів встановлюють прослуховування. Тепер усі розмови медика з пацієнтом записуватимуться. А представники російської влади можуть будь-якої миті під'єднатися до комп'ютера лікаря і послухати, про що він говорить із пацієнтами.

Останні бідкаються, що це порушує їхні права. Однак російська влада стверджує, що все зроблено задля підвищення якості обслуговування.

Докладніше про це читайте в матеріалі OBOZ.UA.

Кожен російський лікар зобов'язаний записувати розмову з пацієнтом

У Москві тепер записують усі розмови між медиком та пацієнтом на прийомі в лікаря – відповідно до наказу про аудіоконтроль лікарських прийомів.

Суть нововведення в тому, що тепер кожен лікар, як тільки у його кабінет зайде пацієнт, зобов'язаний натиснути на спеціальну кнопку в робочому комп'ютері й почати записувати прийом. Починаючи зі слів "Здрастуйте, лікарю" і закінчуючи прощанням.

Усе заради мобілізації. Чому російська влада наказала лікарям записувати розмови з пацієнтами

Російська влада запевняє, що такі записи необхідні для покращення комунікації між лікарем та пацієнтом. Керівників поліклінік зобов'язали забезпечити зберігання записів у недоступному для сторонніх осіб місці, окремо від електронних медкарток, протягом місяця. Записи буцімто будуть знеособлені, тобто прізвища пацієнта і лікаря не вказуватимуться.

Але в поліклініках, де вже проводиться запис, до департаменту охорони здоров'я передається графік роботи лікарів. Тому вирахувати за часом, який лікар на записі, буде нескладно. До того ж тепер московським лікарям заборонено звертатися до пацієнтів "чоловік" чи "жінка", а лише на ім'я та по батькові. Тобто індивідуальні дані на записі все-таки будуть.

Усе заради мобілізації. Чому російська влада наказала лікарям записувати розмови з пацієнтами

А от брати дозвіл у відвідувачів на ведення аудіозапису ніхто не буде.

"Це просто 37-й рік!"

Нововведення викликало невдоволення москвичів, правда, не усіх. Лише 48% висловили негативне ставлення до такого рішення.

Медики у своїх чатах пишуть, що були шоковані, дізнавшись про такий наказ.

"Сказати, що ми очманіли, – нічого не сказати. Моя лікарка навіть матюкатися почала, коли почула про це. Зараз із наказу викреслили прийом у гінеколога, а перед тим треба було записувати навіть там. Добре, а в уролога запис вестиметься?" – обурюється медсестра столичної поліклініки Світлана.

"Ми повірити не могли, що таке можуть придумати! До нас прийшов пацієнт і запитав, чи правда, що ми записуємо розмову. Я кажу, що правда. Він мовчки розвернувся і пішов. Це просто 37-й рік, коли з кожної дірки тебе підслуховували, а тепер це зробили легальним. Я думаю, що тепер багато хто просто ходитиме до приватних клінік, щоб уникнути такого приниження. Хоч би що говорили про безпечне зберігання записів, рано чи пізно вони з'являться в соцмережах чи ще десь. Ними можна буде людей шантажувати. Я просто впевнена, що всі ці записи опиняться у "потрібних руках" наших спецслужб та поліції", – обурюється московський лікар.

З прицілом на мобілізацію

Самі мешканці Москви пишуть, що такий треш жодним чином не допоможе захистити їх від хамства лікарів.

"Якщо поскаржишся на лікаря і на записі справді щось буде, то його одразу "загублять" або скажуть, що стався технічний збій. Правди все одно не знайдеш", – каже пенсіонерка Тетяна Прокопівна.

Щоправда, у деяких поліклініках лікарі вже передали паролі від своїх комп'ютерів до керівництва. Кажуть, що таким чином головлікар чи навіть департамент охорони здоров'я контролюватиме прийом, зможе підключитися до комп'ютера та прослухати все, що відбувається в кабінеті.

Багато росіян впевнені, що такі записи в лікарів – одна з ланок майбутньої масової мобілізації. Таким чином спецслужби відстежуватимуть тих, хто хоче уникнути відправлення на війну і намагається домовитися з лікарем про довідку, діагноз тощо.

Усе заради мобілізації. Чому російська влада наказала лікарям записувати розмови з пацієнтами

"Росіяни вже звикли, що у країні процвітають доноси, стукацтво, стеження. Знають, що навіть за зайве слово у батьківському чаті можна опинитися у в'язниці. Тому новина про те, що записуватимуть у кабінетах лікарів, особливої реакції не викликала. Будуть менше ходити до поліклініки, не говоритимуть зайвого – тільки й усього. Але голосно обурюватися в Росії вже ніхто не буде", – вважає московський лікар Микола, який попросив не вказувати його прізвище.

Розшифрування такої величезної кількості записів вестиметься за допомогою штучного інтелекту. Тому контролювати висловлювання щодо так званої СВО, війни, абортів, ЛГБТ та інших чутливих тем буде дуже легко.

Джерело матеріала
loader
loader